Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 120 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wirus w koronie; aspekt medyczny arrow Za Szumowskiego prezes Pfizer Polska była doradcą ds. "przyszłości opieki medycznej" przy MZ
Sunday 18 April 2021 22:53:21.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Za Szumowskiego prezes Pfizer Polska była doradcą ds. "przyszłości opieki medycznej" przy MZ Drukuj Email
Wpisał: Łukasz Szumowski   
23.12.2020.

Za Szumowskiego prezes Pfizer Polska była doradcą ds. "przyszłości opieki medycznej" przy MZ

https://nczas.com/2020/12/22/za-szumowskiego-prezes-pfizer-polska-byla-doradca-ds-przyszlosci-opieki-medycznej-przy-mz/

W 2018 roku ówczesny minister zdrowia, Łukasz Szumowski, ustanowił Dorotę Hryniewiecką-Firlej, doradcą ds. przyszłości opieki medycznej przy MZ. Hryniwiecka-Firlej jest prezes Pfizer Polska – polskiego oddziału jednego z producentów szczepionki na Covid-19.

„Minister zdrowia Łukasz Szumowski zainaugurował ogólnopolską debatę na temat przyszłości ochrony zdrowia i potencjalnych kierunkach zmian. W Radzie Programowej znaleźli się m.in. ekonomiści, pracownicy ochrony zdrowia, pacjenci, przedsiębiorcy i byli ministrowie zdrowia.

Do grona ekspertów, jako jedyna przedstawicielka branży farmaceutycznej, na zaproszenie Ministra Zdrowia, dołączyła Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes Pfizer Polska Sp. z o. o., wiceprezydent Pracodawcy RP, prezes Związku Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA” – czytamy na stronie pfizer.com.pl .

Obecnie firma Pfizer bardzo mocno kojarzy się ze szczepionkami na Covid-19. To właśnie szczepionki tego producenta jako pierwsze zostały uznane przez niektórych ekspertów za na tyle bezpieczne, że można je dopuścić do użycia.

Wiele osób, również z grona ekspertów, krytykuje jednak firmę, za zbyt szybkie ogłoszenie sukcesu. Niektórzy zwracają uwagę, że nie mieli oni możliwości badania ew. powikłań poszczepiennych w dłuższym okresie.

Nic dziwnego, że przypomnienie faktu, iż prezes polskiego oddziału Pfizera współpracowała z byłym polskim ministrem zdrowia, stał się małą sensacją w Internecie.

Zmieniony ( 23.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.