Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 137 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wirus w koronie; aspekt medyczny arrow Niemcy, i to "uczeni", Amerykę odkrywają. Lukrecja zabija covida. [Cukierki na kaszel leczą !]
Sunday 18 April 2021 21:54:49.32.
migawki

18.04.21 Poznań i Zamość – comiesięczna Msza Święta za Ojczyznę i Pokutne Marsze Różańcowe

Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Niemcy, i to "uczeni", Amerykę odkrywają. Lukrecja zabija covida. [Cukierki na kaszel leczą !] Drukuj Email
Wpisał: Bezczelni spośród niemieckich naukowców   
24.12.2020.

 

 

Niemcy, i to "uczeni", Amerykę odkrywają.

Lukrecja zabija covida.

[Cukierki na kaszel leczą !]

https://niezalezna.pl/370944-zaskakujace-odkrycie-niemieckich-naukowcow-skladnik-korzenia-lukrecji-neutralizuje-koronawirusa

 

Zaskakujące odkrycie niemieckich naukowców. Składnik korzenia lukrecji neutralizuje koronawirusa

 

Składnik korzenia lukrecji, związek o nazwie glicyryzyna, skutecznie neutralizuje wirusa SARS-CoV-2 w laboratorium poprzez hamowanie jednego z jego głównych enzymów – wykazali niemieccy naukowcy. Wyniki ich pracy publikuje serwis internetowy bioRxiv.

Jak podkreślają autorzy pracy, wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na skuteczne i dobrze tolerowane leki dla chorych na COVID-19, zarówno tych, którzy trafiają do szpitala, jak i tych, którzy nie wymagają hospitalizacji. Związki pochodzenia roślinnego mogą być stosowane uzupełniająco w leczeniu różnych infekcji wirusowych.

Naukowcy ze Szpitala Uniwersyteckiego w Essen z kolegami z innych ośrodków medycznych w Niemczech sprawdzali w warunkach laboratoryjnych działanie wodnego wyciągu z korzenia lukrecji (Glycyrrhiza glabra) na wirusa SARS-CoV-2. W tym celu inkubowali ekstrakt w różnych rozcieńczeniach z zawiesiną koronawirusa przez godzinę w 37 st. C, a następnie z komórkami w hodowlach in vitro.

Okazało się, że wirus SARS-CoV-2 tracił zdolność do zakażania komórek po inkubacji z ekstraktem z lukrecji nawet w stężeniu 2 mikrogramy na mililitr. Tymczasem w herbacie z lukrecją stężenie to może wynosić 12,5 mg/ml.

  W kolejnej serii doświadczeń badacze potwierdzili, że za przeciwwirusowe działanie wyciągu z lukrecji odpowiada jego aktywny składnik, tj. glicyryzyna. Już wcześniej opisywano jej aktywność przeciwwirusową, m.in. wobec wirusa opryszczki (Herpes simplex). W doświadczeniach neutralizacja wirusa zachodziła zarówno, gdy inkubowano go z glicyryzyną przed dodaniem do komórek, jak również wtedy, gdy glicyryzynę dodawano do hodowli komórek wcześniej inkubowanych już z wirusem.

Glizyryna okazała się działać poprzez hamowanie aktywności wirusowego enzymu – proteazy Mpro. Jest to enzym, który tnie kompleks białek wirusa (poliproteinę), powstały w komórce gospodarza, na poszczególne białka. Dzięki temu umożliwia formowanie się wirionów, czyli kompletnych cząstek wirusowych. Glicyryzyna hamowała proteazę Mpro całkowicie w stężeniu 1,6 miligramów na mililitr, a w stężeniu 0,024 miligramy na mililitr zmniejszała jej aktywność o 70 proc.

  Zdaniem naukowców silne przeciwwirusowe działanie glicyryzyny, jak również jej właściwości przeciwzapalne, czynią z niej doskonałą kandydatkę do dalszych badań klinicznych dotyczących potencjalnego zastosowania w terapii chorych na COVID-19.

 ============================

Anonim 23.12.2020 22:54

Lukrecja - właściwości. Zastosowanie lukrecji w lecznictwie i kosmetyce 2020-04-19 Monika Majewska Lukrecja na koronawirusa z Chin? Dlaczego naukowcy sugerują stosowanie korzenia lukrecji jako sposobu na zwiększenie odporności immunologicznej przeciwko infekcji COVID-19? W prestiżowym magazynie The Lancet opublikowano w 2003 r. badania dotyczące powiązania działania pozyskiwanej z korzenia lukrecji glicyryzyny z koronawirusem.

Sceptyk 23.12.2020 22:26

To tylko kopia badań z 2003 roku, gdy badali pierwszy SARS. Tu jedna z publikacji: https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12814717/

Orwell 23.12.2020 22:48

Napar z lukrecji piłem już wiosną, więc to nie żadni Niemcy odkryli działanie lukrecji. To teraz okaże się że lukrecja nie ma badań klinicznych.

Anonim 24.12.2020 00:00

Kurcze , alez odkrycie ... pewnie patent sobie zrobia na lukrecję ... O tym każdy wie bez ich badań że lukrecja należy do adaptogenów , ktory ujarzmia wirusy i bakterie . Dlatego w okresach nasileń chorób wirusowych czy bakteryjnych należy stosowac niektore zioła , grzyby , korzenie jak; korzeń lukrecji, goździki, cynamon , grzyb Reishi, Shiitake, żeń-szeń, różeniec górski, miłorząb, gotu kola oraz popularny czosnek

Anonim 24.12.2020 04:59

dobry jest na wirusy i opryszczke oil z oregano ale musi miec stezenie 80% carvacrol ,ten olej tylko rozpuszcza sie z olejem nie z woda ...daje jedna krople na szczoteczke z pasa i tak myje 2 razy w tygodniu zeby .....dobry jest do inhalacji jak ktos ma katar albo jest przeziebiony. polecam tez antywirusowy Tea Tree Oil .

Anonim 24.12.2020 00:27

Jest tyle opini o tych szczepionkach , ze człowiek głupieje .. A wiecie że w marcu już testowano te szczepionki z BioNTech. ? . A prawdopodobnie nad nimi juz pracowano w latach 90 ? .. Ciekawe jaki wpływ bedzie miała na nasze organizmy bo to podobna technika jak z GMO w roslinach . Jedni pisza że nie zmieni nam genów , inni że bedziemy mieli zmienione . Jedni mówią że nie ma wpływu na płodność , a inni ze część społeczeństwa stanie się bezpłodna ..

Anonim 23.12.2020 23:12

Też mi odkrycie, 9 lat temu w filmie "Contagion" który jest niemalże 100% kopią i zapowiedzią tego co nastąpiło w obecnym 2020 roku lukrecja jest właśnie tajnym lekiem i antidotum na zarazę pochodzącą od mutacji materiału biologicznego nietoperza i świni a bloger kóry informuje o tym świat jest ścigany za to przez tajne służby jak zwierzyna łowna.

Stanek 24.12.2020 01:43

Świetna uwaga, "Contagion" u nas "Epidemia strachu" lukrecja jest promowanym ale nieskutecznym remedium. Obejrzyj "Transcendencję" film również sponsorowany przez Chińczyków. Oni po prostu mówią co zrobią, co się teraz stanie. Jesteś gotów?

Anonim 24.12.2020 00:07

Kiedyś zabroniono w Polsce używać żywokost , a później Niemcy opatentowali , to teraz znow zrobia wymyk i opatentują lukrecję .. Nadciśnieniowcy powinni uważnie przyjmować , bo ona podnosi ciśnienie krwi.

Anonim 24.12.2020 00:14

23:06____ Wiele cukierków na kaszel, np. popularne we Włoszech i Szwajcarii ziołowe Ricola, zawierają właśnie lukrecję.Zmieniony ( 24.12.2020. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.