Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 5 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Nie szczepić 20+ arrow Rząd wprowadził w tym roku kolejne obowiązkowe szczepienie niemowląt.
Friday 23 April 2021 05:07:18.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Rząd wprowadził w tym roku kolejne obowiązkowe szczepienie niemowląt. Drukuj Email
Wpisał: Rząd   
04.01.2021.

Rząd wprowadził w tym roku kolejne obowiązkowe szczepienie niemowląt.

https://www.bibula.com/?p=121644

Od tego roku obowiązkowe staje się szczepienie niemowląt przeciw rotawirusom. Niektórzy podkreślają jednak, że kolejne obowiązkowe szczepienie jest zbędne. Postulują m.in. refundację z kieszeni podatników.

Do tej pory szczepienie niemowląt na rotawirusy było zalecane, ale dodatkowe.

Przy czym koszt jednej szczepionki wynosił 250-380 zł. W zależności od jej rodzaju, potrzebne są dwie lub trzy dawki.

To już kolejny „kontrowersyjny” krok polskiego rządu w sprawie szczepień w dobie mniemanej pandemii.

Wprowadzenie do obowiązkowego kalendarza kolejnej szczepionki w okresie, gdy wielu Polaków powątpiewa w skuteczność szczepionki przeciwko Covid-19 oraz dyskutuje o jej skutkach ubocznych, może być strzałem w kolano” – zaznacza Bezprawnik.

Kontrowersje wzbudza także fakt, że kalendarz obowiązkowych szczepień niemowląt już i tak jest przepełniony. Co więcej, szczepionkę przeciwko rotawirusom podaje się w okresie do 6. do 24. lub 32. tygodnia życia. A wtedy obowiązkowych szczepień jest najwięcej.

Mimo ryzyka ciężkiego przebiegu choroby wywołanej przez rotawirusy do tej pory w Polsce szczepione było co czwarte dziecko.

Powodem zazwyczaj nie były jednak kwestie finansowe, a wielu lekarzy odradzało szczepionkę. Co więcej, wśród dzieci także zdarzają się alergicy z silnymi reakcjami poszczepiennymi.

Rotawirusy są czynnikami, które najczęściej wywołują biegunki zakaźne u niemowląt i małych dzieci od 4. do 24. miesiąca życia. Najcięższy przebieg występuje u niemowląt poniżej 6. miesiąca życia, ze względu na szybkie odwodnienie organizmu. Do zakażenia dochodzi drogą pokarmową lub kropelkową, poprzez bezpośredni kontakt z osobą chorą lub zanieczyszczonymi powierzchniami, a także przez wodę pitną. Ponadto źródłem zakażenia mogą być również produkty niewymagające obróbki cieplnej – takie jak owoce czy warzywa.

Koszt rozszerzenia kalendarza obowiązkowych szczepień w tym roku wyliczono na ponad 131 mln zł. Obowiązek szczepień obejmie dzieci urodzone po 31 grudnia 2020 roku.

Źródła: bezprawnik.pl/nczas.com Za: Najwyższy Czas! (3 stycznia 2021)

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

(Wybór linków generowany przez serwer BIBUŁY)


Zmieniony ( 04.01.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.