Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 89 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow Podatki to "nasze zbawienie" arrow Holandia: Koniec abolicji podatkowej. Masakra polskich pracowników sezonowych.
Thursday 21 January 2021 14:31:47.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Holandia: Koniec abolicji podatkowej. Masakra polskich pracowników sezonowych. Drukuj Email
Wpisał: Witold Sochacki   
11.01.2021.

 

 

Holandia: Koniec abolicji podatkowej. Masakra polskich pracowników sezonowych.

Witold Sochacki 28 grudnia 2020 https://glospolski.nl/holandia-koniec-abolicji-podatkowej-masakra-polskich-pracownikow-sezonowych/Koniec abolicji podatkowej dla Polaków pracujących w Holandii. W związku z uchwalonymi nowymi przepisami o podatku dochodowym duża część Polaków ma dopłacić spore kwoty polskiemu fiskusowi.  

Koniec abolicji podatkowej: 2/3 podatników zapłaci podatek dwa razy

Zaledwie 1300 złotych to maksymalna kwota ulgi abolicyjnej, z której będą mogli skorzystać obywatele Polscy pracujący w Holandii. Ulga w wysokości 1300 złotych będzie mieć zastosowanie tylko w przypadku jeżeli należny podatek w innym kraju np. Holandii będzie niższy niż wyliczony wg. skali podatkowej w Polsce. Dotychczas cała różnica do zapłaty w Polsce była ustawowo umarzana, teraz jedynie w przypadku gdy należny podatek w Polsce nie przekroczy 1300 złotych.

Ministerstwo Finansów szacuje, że zmiany dotkną nawet kilkanaście tysięcy osób pracujących w Holandii, rozliczających się z zastosowaniem metody odliczenia proporcjonalnego.

"Niebezpieczne" ET z biura pracy, ale ...

  Koniec ulgi abolicyjnej uderzy ze zdwojoną siłą w pracowników korzystających z ulgi ET Kosten. Problem ten jest aktualnie całkowicie pomijany, jednak będzie mieć wpływ na sytuację fiskalną Polaków zatrudnionych w Niderlandach. Założenie ulgi ET jest bardzo dobre - chodzi o aby zachęcić pracowników do pracy w Holandii.
Na czym polega ulga ET?
Najprościej rzecz biorąc 30% dochodów osiąganych w Holandii przez pracowników korzystających z ulgi ET jest nieopodatkowane w kraju zarobkowania. Tym samym kwota podatku wyszczególniona na
jaaropgaave jest niższa o 30% niż gdyby tej ulgi nie było w ogóle.
Większość osób zapyta w czym jest problem?
Problem jest w tym, że kwota podatku (
z jaaropgaave) uwzględniana w rozliczeniu PIT36ZG za rok 2021 w 2020 będzie także niższa 30% a różnicę trzeba będzie dopłacić w Polsce + podatek wg. skali podatkowej.
Jak uratować ET Kosten? To jest jak najbardziej możliwe, wystarczy zawnioskować o ET podczas rozliczenia podatkowego.

Fiskalna masakra polskich pracowników sezonowych w Holandii  - wyliczenia ekspertów

  Eksperci z Biura Podatkowego Borsuk - holandia.org przeanalizowali sytuację tzw. dochodów mieszanych, w których podatnik uzyskuje zarówno dochody w Polsce jak i Holandii. Uwzględniliśmy zarówno osoby, który przyjeżdzają do pracy na 6 tygodni jak i osoby uzyskujące np. wysoką emeryturę górniczą w Polsce. Najniższa wyliczona dopłata to 3770 złotych (przyjęliśmy kurs PLN/EUR na 4,4PLN/1€), najwyższa to 18 581 złotych, tak duża dopłata ma związek z tym iż dochody mieszczą się w drugim progu podatkowym.

[tabela – w oryg. MD]

==================================

Mail: 

Widocznie depopulacja idzie za wolno i chcą oszukać NWO i zrobić żeby Polaków było 15 mln, bo reszta będzie miała inne obywatelstwa

Zmieniony ( 11.01.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.