Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 95 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Takiego WAŁA !! arrow "Góralskie veto". Lawina firm przyłącza się do buntu
Thursday 21 January 2021 14:52:21.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
"Góralskie veto". Lawina firm przyłącza się do buntu Drukuj Email
Wpisał: Anita Błaszczak, Rzeczpospolita   
12.01.2021.

"Góralskie veto". Lawina firm przyłącza się do buntu

Anita Błaszczak, Rzeczpospolita

https://www.rp.pl/Biznes/301119914-Goralskie-veto-Lawina-firm-przylacza-sie-do-buntu.html

Coraz więcej firm buntuje się przeciw obecnej polityce walki z pandemią. Szykują pozwy i zapowiadają otwarcie biznesów niezależnie od decyzji rządu.

W ostatniej chwili rząd próbuje uniknąć rokoszu.

Liczymy, że przedstawiciele gmin górskich i branże, otrzymując dużą pomoc ze strony społeczeństwa, będą także kierowały się odpowiedzialnością w budowaniu wspólnoty – mówił w poniedziałek wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. Za tę odpowiedzialność rząd skłonny jest wyłożyć miliard złotych: 700 mln w postaci pomocy dla gmin z terenów górskich oraz 300 mln jako umorzenia podatku od nieruchomości.

Może się jednak okazać, że to za mało i za późno: emocje potencjalnych beneficjentów sięgają już zenitu.

Najwyższy czas położyć kres polityce rządu, która prowadzi do śmierci wielu osób i niszczy prywatną własność. Jeśli ograniczenia nie zostaną szybko zniesione, to z rynku znikną małe i średnie firmy zostanie państwo i wielkie korporacje – mówi „Rzeczpospolitej" Sebastian Pitoń, architekt z Kościeliska i inicjator zataczającej coraz większe kręgi akcji protestu „Góralskie veto".

Dodaje, że liczba firm, które się do niej przyłączają, rośnie lawinowo – obok przedsiębiorców z Podhala są też firmy z innych regionów, w tym z Karpacza, Szczyrku, Świeradowa. Wszyscy, podobnie jak czołowe organizacje biznesowe, domagają się zniesienia ograniczeń, które zablokowały turystykę.

Górale zapowiadają, że niezależnie od decyzji rządu i tak otworzą swoje biznesy: stoki, restauracje czy pensjonaty. Uruchomiona w mediach społecznościowych inicjatywa #OtwieraMy ma coraz więcej zwolenników w całej Polsce.

– Mamy 100-proc. spadek obrotów, nic nie zarabiamy, sklepy są zamknięte – mówi Konrad Pękacki, właściciel sieci sklepów i dystrybutor włoskich torebek Obag. – Pomoc, która w ramach tarczy antykryzysowej 6.0 ma trafić do firm z 45 branż najmocniej dotkniętych kryzysem, nie obejmuje mojej. Jej numer PKD nie zmieścił się na liście objętych pomocą.

Według ogłoszonych w poniedziałek wyników badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor aż 36 proc. przedsiębiorstw obawia się w tym roku bankructwa, z czego 14 proc. uważa, że ryzyko to jest bardzo wysokie.

Obok kryzysu pandemicznego fundujemy sobie gigantyczny kryzys gospodarczy – ostrzega Cezary Kaźmierczak, prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, apelujący w liście otwartym do premiera Morawieckiego o zniesienie lockdownu i przywrócenie ogłoszonej w listopadzie mapy drogowej dla gospodarki w czasie pandemii.

Zmieniony ( 12.01.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.