Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 144 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Jak rządzące świrusy zabijają ludzi arrow Fundusz Kompensacyjny. Brak odszkodowania za ZGON po otrzymaniu szczepionki !
Monday 01 March 2021 17:14:06.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc. Powinna pomóc zatrwożonym. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej... [było 2 014 tys..]

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Fundusz Kompensacyjny. Brak odszkodowania za ZGON po otrzymaniu szczepionki ! Drukuj Email
Wpisał: Adam Niedzielski   
22.01.2021.

Fundusz Kompensacyjny. Brak odszkodowania za zgon po otrzymaniu szczepionki !

20 stycznia 2021 https://warszawawpigulce.pl/fundusz-kompensacyjny-brak-odszkodowania-za-zgon-po-otrzymaniu-szczepionki/Minister zdrowia ogłosił wprowadzenie Funduszu Kompensacyjnego Szczepień Ochronnych, który ma zapewnić wypłatę świadczeń pieniężnych w przypadku powikłań związanych z otrzymaniem szczepionki. Jednak eksperci zwracają uwagę na to, że w zapisie nie ma informacji o odszkodowaniach dla rodziny w przypadku zgonu pacjenta.

Adam Niedzielski przekazał kilka dni temu informacje odnośnie Funduszu Kompensacyjnego, który umożliwia otrzymanie odszkodowania za działania niepożądane szczepionek przeciw COVID-19. Otrzymają go osoby hospitalizowane przynajmniej przez 14 dni lub te, które doznają wstrząsu anafilaktycznego.

Fundusz Kompensacyjny Szczepień Ochronnych ma zapewnić pacjentom środki prawne umożliwiające jak najszybsze uzyskanie świadczenia pieniężnego. Kwota może wynieść nawet do 100 tysięcy złotych. Świadczenia mają być uzyskiwane na drodze decyzji Rzecznika Praw Pacjenta w czasie maksymalnie 60 dni.

Jeden szczegół w zapisie zwrócił uwagę ekspertów. W rozmowie z „Rzeczpospolitą” nie kryli zdziwienia i pytają dlaczego działania niepożądane w ustawie dotyczącej Funduszu Kompensacyjnego nie uwzględniają zgonu, który może wystąpić na przykład w następstwie wstrząsu anafilaktycznego.

„Objęcie kompensatą tylko działań niepożądanych jest błędem, bo nie uwzględnia działań ultrarzadkich ani zdarzeń niepożądanych podczas podania szczepionki. Czy zmarłym ma przysługiwać świadczenie z tytułu hospitalizacji do czy powyżej 14 dni? W ustawie zabrakło informacji, że w razie najgorszego scenariusza prawo do rekompensaty będzie miała rodzina.” -tłumaczy „Rzeczpospolitej” jeden z ekspertów, farmaceuta Jerzy Przystajko.

Zmieniony ( 22.01.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.