Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 112 gości
S T A R T arrow Gospodraka..., oj, draka arrow pieniądz - narzędzie rabunku 20+ arrow Polaku! Wydawaj oszczędności - ratuj ministra finansów!! - towarzysza Bankiera.
Friday 26 February 2021 10:21:01.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Polaku! Wydawaj oszczędności - ratuj ministra finansów!! - towarzysza Bankiera. Drukuj Email
Wpisał: Minister finansów Tadeusz Kościński   
22.01.2021.

Polaku! Wydawaj oszczędności - ratuj ministra finansów!!

Ministra finansów apel do Polaków.

Chodzi o nasze oszczędności

https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/minister-finansow-apeluje-do-polakow-o-wydawanie-oszczednosci/knhpf0kMinister finansów Tadeusz Kościński zaapelował do Polaków, by wyjęli swoje

oszczędności i zaczęli je wydawać.

- Zachęcam, by wyciągnąć tę gotówkę "spod materaca" - stwierdził Kościński w programie

"Sygnały Dnia" na antenie radiowej Jedynki.

Minister finansów zachęca do przenoszenia oszczędności i wydawania

Tadeusz Kościński odniósł się w ten sposób do faktu, że wielu Polaków nadal woli trzymać oszczędności w gotówce, a nie w banku. Jak stwierdził, zachęca, by "wyciągnąć tę gotówkę „spod materaca” i włożyć do banku". - Ja walczę z tym cały czas, oczywiście gotówka nie wnosi nic do polskiej gospodarki, jest kosztem - stwierdził.

- Zachęcam wszystkich, żeby tę gotówkę wyciągnąć i włożyć do banku, wtedy to przynajmniej jest w systemie bankowym i można udzielać kredytów i rozkręcać gospodarkę - wyjaśnił.

Po chwili dodał zaś, że Polacy powinni też używać oszczędności do inwestycji i konsumpcji:

Nie jest tak źle, ludzie nie tracą pracy. Zacznijmy te pieniądze wyciągać, używać na konsumpcję i inwestycje, o to nam chodzi, aby popierać takie działania.

Jak dodał minister, zdaje sobie sprawę z tego, iż wiele osób niechętnie podejmie w kryzysie decyzje dotyczące finansów. Jak jednak stwierdził, spadek PKB za cały 2020 r. może być mniejszy niż 3 proc., a więc sytuacja gospodarcza nie będzie tak zła, jak z początku się spodziewano.

W czasie pandemii, w czerwcu 2020 r., oszczędności prywatne Polaków sięgnęły rekordowej kwoty 1,65 bln zł. Jednocześnie jednak niskie stopy procentowe sprawiły, że lokaty i konta oszczędnościowe w bankach przestały być dla Polaków atrakcyjne. W efekcie z bankowych lokat od początku pandemii odpłynęły 53 mld zł. W samym tylko lipcu było to prawie 13 mld. Według danych Eurostatu, pandemia skłoniła Polaków do oszczędzania - rok do roku zmianę stopy oszczędności mieliśmy drugą najwyższą w Unii Europejskiej.

Inflacja zjada nasze oszczędności, oprocentowanie lokat jest śmiesznie niskie. Gdzie szukać alternatywy?

Zmieniony ( 22.01.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.