Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 99 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Marusik arrow Narody Europy pragną wolności, własności i sprawiedliwości.
Friday 26 February 2021 11:14:38.32.
migawki

Różaniec za Ojczyznę przy grobie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W środę 24-go, piątek 26-go i sobotę 27-go Suche Dni Wielkiego Postu.

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę, szczeg. wśród znajomych przestraszonych i tracących nadzieję. Powinna im pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Narody Europy pragną wolności, własności i sprawiedliwości. Drukuj Email
Wpisał: Michał Marusik   
23.01.2021.

Narody Europy pragną wolności, własności i

sprawiedliwości.

Michał Marusik,euro-poseł. Mediolan

Kochani przyjaciele Włosi!

Kocham Polskę, kocham Polaków i dlatego tu przed wami stoję. Bo wierzę, że i wy kochacie swoje Ojczyzny. Wierzę szczerze, że wy kochacie własne narody. Witam i pozdrawiam reprezentantów wszystkich innych europejskich nacji tutaj obecnych! Musimy pamiętać, że ta miłość do własnych ojczyzn, miłość do własnych rodaków nie stawia nas dziś przeciwko sobie. My mówimy różnymi językami. Tak to prawda! Ale my przecież myślimy w jednym języku. My myślimy w języku dobra, prawdy i piękna. My mówimy i myślimy w języku łacińskiej cywilizacji, która zbudowała potęgę, dobrobyt i dumę europy! I staramy się aby zrekonstytuować tę dumę potęgę i dobrobyt.

Oczywiście byłem i jestem wypytywany o sytuację w Polsce. Bo propaganda nie tylko w naszym kraju ale i w całej Europie, z Polski robi dziś jakiś polityczny incydent. Tymczasem muszę państwa zapewnić, że nic innego w Polsce się nie dzieje co nie działoby się w wielu innych krajach Europy. To wszystko co jest istotne ma charakter taki którego propaganda nie dostrzega. My nie widzimy dziś tego co Europę łączy i tego co nas Europejczyków odróżnia od pozostałych części świata, a nie widzimy tego głównie dlatego, że dziś granice kontynentów przebiegają, układają się inaczej niż granice imperiów. Inaczej również rozgrywane są dzisiaj konflikty między imperiami.

To już nie jest tylko konflikt zbrojny, to nie tylko armie decydują o wynikach tych konfliktów. W tej chwili konflikty mają charakter walki o dysponowanie zasobami szlakami komunikacyjnymi, o efektywność zainwestowanych kapitałów. To jest również walka na gruncie spekulacji finansowych, to jest walka o emisję walut, o granice i poziom tej emisji. Inne są po prostu sposoby tej walki.

Jako przykład realny i konkretny do bólu, podam państwu przykład Japonii, która w latach dziewięćdziesiątych minionego wieku straciła prawie tyle ile w II wojnie światowej. Z tym że w II Wojnie Światowej przeciwnicy Japonii stracili prawie tyle samo. A teraz Japonia straciła tyle, ile inni z jej strony zyskali. I taka jest różnica w dzisiejszych konfliktach, które powinniśmy rozumieć , powinniśmy znać i wiedzieć jak dzisiaj buduje się siłę, dostatek, pomyślność i o co mamy zadbać.

Otóż głównym naszym problemem jest nieszczęście ustrojowe, które swoje korzenie ma w bolszewickiej rewolucji w Rosji. Tam wrzucono element rewolucyjny, który zniszczył naturalny porządek ustrojowy i zainstalował taki ład, wedle którego można było zabierać i rozdawać. Można było karać tych co są pracowici i odpowiedzialni, a nagradzać tych którzy są nieodpowiedzialni i niepracowici. Na czym wyhodowano pasożytów rodzimych jak i pasożytów obcych.

I niestety to pasożytnictwo nas dzisiaj niszczy i upokarza. Nie pozwala nam się rozwijać. Europejskie interesy naprawdę trudno dziś zdefiniować. Wewnątrzpaństwowe cele, to są rozważania na temat charakteru ustroju państwa, one są elementem państwowej suwerenności i nie powinny być rozważane poza granicami suwerennych państw. Jeżeli państwa europejskie chcą budować potęgę i dobrobyt muszą się wycofać z tych błędnych rozwiązań ustrojowych.

Musimy pamiętać, że głównym kapitałem jest człowiek, zostawmy każdemu człowiekowi wolność generowania dochodu, zostawmy własność wytworzonego dochodu, a będziemy wolni, bogaci i szczęśliwi. Zaprzestańmy w końcu rozdawnictwa cudzego dorobku, cudzego zarobku. Zainstalowane w jakimś kraju złe rozwiązania ustrojowe są elementem wybitnie destrukcyjnym. Nie jesteśmy - my paneliści, którzy się tu spotkaliśmy, nie jesteśmy reprezentantami państw, ale jesteśmy cząstką europejskich narodów. Znamy ich potrzeby, pragnienia i dążenia, a narody Europy pragną dziś właściwie tylko wolności, własności i sprawiedliwości.

Wolność dziś oznacza, że nie chcemy się zgodzić na totalitarne zapędy kontroli i regulacji wszystkich i wszystkiego. Własność oznacza, że mamy naturalne, a więc i pisane prawo do zachowania własnego dorobku, ochrony oraz swobodnego nim dysponowania. I potrzebna jest nam sprawiedliwość. Bo sprawiedliwość oznacza, że prawo powinno być dedukowane z logiki i etyki, a nie z kaprysu jakiejś politycznej większości.

Proszę państwa, życie mądre polega na tym by poznawać prawdę i umieść jej służyć. To co czynię, czynię dla mojej Ojczyzny i dla moich rodaków. I takie jest moje dla państwa przesłanie, w imieniu własnym i w imieniu partii jaką reprezentuję Kongresu Nowej Prawicy. Miejmy nadzieję, że Europa wygra. Bo potrzebna jest nam wiara i nadzieja! Nie traćmy wiary i nie traćmy nadziei. Ta nadzieja jest w nas, nadzieja umiera ostatnia. Oby ta nadzieja, która jest w nas nie umarła nigdy, oby zwyciężyła. Tego Państwu serdecznie życzę. Dziękuję bardzo!

Zmieniony ( 23.01.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.