Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 123 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 21 arrow Ile osób straciło i może wkrótce stracić zdrowie i życie?Stop NOP wygrało w sądzie z minNiedzielskim
Sunday 24 October 2021 12:27:27.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Ile osób straciło i może wkrótce stracić zdrowie i życie?Stop NOP wygrało w sądzie z minNiedzielskim Drukuj Email
Wpisał: Justyna Socha i Stowarzyszenie Stop NOP   
06.02.2021.

Ile osób straciło i może wkrótce stracić zdrowie i życie?

Justyna Socha i Stowarzyszenie Stop NOP wygrało w sądzie WSA z

ministrem Adamem Niedzielskim.

 

Stowarzyszenie „Stop NOP” w odpowiedzi na drastyczne decyzje rządu związane z ogłoszeniem stanu epidemii i tzw. lockdownu koronawirusowego, wysłało wniosek z listą pytań o ich uzasadnienie i prośbą o dowody, że decyzję te są właściwe.

Ministerstwo Zdrowia nie odpowiedziało na większość pytań.

13 stycznia 2021 r. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie stwierdził, że minister naruszył prawo i zobowiązał go do odpowiedzi, zasądzając zwrot kosztów dla stowarzyszenia.

Sąd zobowiązał Ministra Zdrowia do odpowiedzi na następujące pytania dotyczące testów, maseczek, ogłoszenia epidemii, przymusu bezpośredniego, testów na grypę w poprzednich latach oraz konsekwencji i kosztów lockdownu:

2. Wnosimy o podanie listy producentów testów na Covid-19, wirusa SARS-CoV-2 dostępnych na terytorium Polski wraz ze specyfikacją tych testów i wskazaniem czy mogą one być używane do diagnostyki medycznej oraz diagnostyki chorób zakaźnych.

Wnosimy również o podanie stopnia prawdopodobieństwa uzyskania wyniku pozytywnego, przy braku wirusa i prawdopodobieństwo uzyskania wyniku negatywnego, przy obecności wirusa w pobranym materiale z podziałem na poszczególne testy.

Jak wiarygodne są oryginalne sekwencje genomu z chińskich laboratoriów, również biorąc pod uwagę 1495 mutacji wirusa z sześciu kontynentów?

6. Wnosimy o udostępnienie treści wniosku Głównego Inspektora Sanitarnego skierowanego do Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego oraz stanu epidemii na terytorium Polski wraz z załącznikami.

9. Co było powodem zmiany przez Ministra Zdrowia stanowiska w sprawie obowiązku noszenia maseczek ochronnych (wypowiedź Ministra Zdrowia z dnia 26 lutego 2020 r. w rozmowie z redaktorem Robertem Mazurkiem wskazująca na ich bezużyteczność)?

Czy maseczka ochronna zabezpiecza osobę ją noszącą przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2?

Czy maseczka ochronna zabezpiecza inne osoby od zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 od osoby noszącej maseczkę?

Czy były w tym przedmiocie przeprowadzone badania?

Jeśli tak, to przez kogo i jakie są ich wyniki?

Wnosimy o udostępnienie kopii tych badań. Jakie są zagrożenia dla zdrowia związane z ciągłym noszeniem maseczek?

10. Kto jest autorem procedury postępowania w stosunku do osoby podejrzanej o COVID-19 lub z potwierdzonym jej rozpoznaniem z dnia 13 marca 2020 r., zaakceptowanej przez Głównego Inspektora Sanitarnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na temat użycia przymusu bezpośredniego wobec osób podejrzanych o zachorowanie lub chrych?

Czy była ona konsultowana z Ministerstwem Zdrowia? Jakie badania/raporty stanowiły podstawę jej wydania?

18. Ile testów w kierunku grypy wykonano w Polsce w latach 2016-2019 ?

19. Ile z wykonanych testów potwierdzono wirusa grypy oraz jaka jest skuteczność testu na grypę w porównaniu do skuteczności testu na COVID-19?

22. Jakie są szacowane przez Ministra Zdrowia koszty problemów zdrowotnych u całej polskiej populacji wynikających ze stresu, braku ruchu, braku przebywania na świeżym powietrzu, braku przebywania na słońcu, niedotlenienia i innych negatywnych skutków noszenia maseczek, braku dostępu do usług medycznych będących skutkiem powszechnej izolacji i kwarantanny oraz paraliżem systemu ochrony zdrowia?

Ile osób już straciło i może wkrótce w związku z tym stracić zdrowie i życie?”

Wniosek i skargę przygotowała Kancelaria Adwokacka Arkadiusz Tetela.
https://wolnemedia.net/stop-nop-wygralo-w-sadzie-z-ministrem-zdrowia/

Skan orzeczenia:
https://stopnop.com.pl/wp-content/uploads/2021/02/STOP-NOP-bezczynnos%CC%81c%CC%81-MZ-wyrok-II-SAB_Wa-483_20.pdf

źródło : https://marucha.wordpress.com/2021/02/05/90476/#comment-940941Zmieniony ( 06.02.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.