Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 150 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 21 arrow Stopczyk pali Radomskie - w Krakowie.
Wednesday 21 April 2021 16:16:29.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Stopczyk pali Radomskie - w Krakowie. Drukuj Email
Wpisał: Andrzej Tokarski   
09.02.2021.

 

 

Stopczyk pali Radomskie - w Krakowie.

Andrzej Tokarski - się zobaczy 7.02.2021 https://att.neon24.pl/post/160253,stobczyk-pali-radomskie-w-krakowie

...i co wy tam, Stopczyk, palicie? Radomskie, panie majorze - ale Franz ma kamele…

historia powtarza się prawdopodobnie przy każdej zmianie władzy - w każdym razie najpewniej ma to miejsce w Krakowie.

 ==================

Nowe, dwuletnie raptem archiwum miejskie płonąc cały dzień - radośnie i beztrosko zaprzecza przysłowiu, że dokumenty nie płoną. Kto próbował spalić lity pakiet kartek, na przykład starą książkę telefoniczną, wie, jak ciężko jest zmusić ogień do wykonania tego zadania.

A tu mamy kilometry zapewne stalowych półek w stalowych regałach, w budynku specjalnie przystosowanym do bezpiecznego przechowywania dokumentów - najpewniej wyposażonego w szereg systemów gaśniczych - wodnych, gazowych...

 ...a akta płoną, jak nie przymierzając w czasach upadku komuny, gdy kapitan Stopczyk z Franzem Maurerem, komisarzem Halskim z innej bajki, a nawet młodym i innymi - ciężarówkami wozili akta na wysypisko, polewali benzyną i palili - siebie przy okazji polewając własnymi oktanami.

Wtedy jednak nawet milicja miała elementarne poczucie przyzwoitości - decydentom jednak nie wpadło do głów, by puścić z dymem całe archiwum - tylko bawili się w jakiś remanencik.

 Teraz nikt nie ma czasu na takie głupoty, tym bardziej, że zmiana władzy szykuje się gruntowna, do kości, może nawet rozsądniej byłoby mówić o zmianie - państwa. Więc palimy jak leci - a leci w Krakowie wiele. I agentura wszelaka - cywilna, zielona, niebieska, a zwłaszcza czarna - i niezmiernie interesujące materiały dotyczące krakowskich nieruchomości - i przeróżne decyzje, uchwały, postanowienia... a na tych dokumentach - podpisy tych, którzy decyzje czasem przedziwne - klepali.

 ...no to - lepiej, żeby sie nie zachowało - no i więc się pali, aż miło popatrzeć - i straż jakaś taka nierychliwa, z pożarem w zamkniętych pomieszczeniach nie może sobie poradzić...

 ...a co wy tam, Stopczyk w tym Krakowie, palicie?   Radomskie, panie majorze - ale jak pan chce, to Franz ma Camele...

Zmieniony ( 09.02.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.