Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 15 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Kolejny SUKCES arrow Pusty szpital tymczasowy. Kolejny. Lublin.
Tuesday 09 March 2021 01:46:11.32.
migawki

         19 marca 2021 Męska Droga Krzyżowa

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Pusty szpital tymczasowy. Kolejny. Lublin. Drukuj Email
Wpisał: Lublin   
18.02.2021.

Pusty szpital tymczasowy. Kolejny.

18.02.2021 https://www.termedia.pl/mz/Pusty-szpital-tymczasowy,41427.html

 

 Na Targach w Lublinie – przez 58 dni funkcjonowania placówka przyjęła 19 pacjentów, co oznacza, że jednego przyjmowano średnio co trzeci dzień. Koszty adaptacyjne targów wyniosły ponad 17,742 tys. zł.

Wojewodę lubelskiego o wyliczenia dotyczące kosztów nowego szpitala zapytał z Stanisław Brzozowski, miejski radny Prawa i Sprawiedliwości z Lublina – odpisała rzeczniczka wojewody lubelskiego Agnieszka Strzępka: „Koszt adaptacji Targów Lublin SA na szpital tymczasowy wyniósł 17 742 484 zł. Koszty całkowite poniesione do 25 stycznia 2021 r. wyniosły 29 532 188 zł i obejmują koszt adaptacji, czynsze za najem, zakup wyposażenia i jego ubezpieczenie oraz bieżące opłaty”.
„Gazeta Wyborcza”, która opisała sprawę, przypomina, że do tego trzeba dodać też wartość sprzętu dostarczonego przez Agencję Rezerw Materiałowych. To daje łącznie około 40 mln zł.
Radny Brzozowski przyznał, że to „pieniądze wyrzucone w błoto”. Stwierdził, że tworzenie przez rząd szpitali tymczasowych nie miało sensu, a chodziło chyba tylko o podtrzymywanie psychozy strachu w społeczeństwie.

Zmieniony ( 18.02.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.