Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bzdety za PiS-u arrow Śmieciowa inwigilacja kodem kreskowym. Ministerstwo Myśli !
Tuesday 09 March 2021 02:07:23.32.
migawki

         19 marca 2021 Męska Droga Krzyżowa

Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

   My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
Śmieciowa inwigilacja kodem kreskowym. Ministerstwo Myśli ! Drukuj Email
Wpisał: Ministerstwo myśli   
20.02.2021.

Śmieciowa inwigilacja kodem kreskowym.

Ministerstwo myśli

...o unikatowych kodach kreskowych na każdy worek

https://www.pch24.pl/smieciowa-inwigilacja--ministerstwo-mysli-o-unikatowych-kodach-kreskowych-na-kazdy-worek,82161,i.html

Rząd rozważa wprowadzenie inwigilacji... śmieciowej. W Ministerstwie Klimatu i Środowiska pojawił się pomysł powrotu do podziału kontenerów na trzy sekcje. Ale to nie wszystko: worki na śmieci miałyby być opatrzone specjalnym kodem kreskowym, tak, by łatwo zidentyfikować osobę, która nie segreguje odpadków prawidłowo.

 Jak informuje portal Strefa Biznesu, resort Klimatu i Środowiska zastanawia się nad nowymi zasadami segregowania śmieci. Niedawno wprowadzono pięć rodzajów pojemników na odpady, ale według najnowszych doniesień miałoby to ulec zmianie na rzecz powrotu systemu trzypojemnikowego.

 Nie to jednak stanowi o prawdziwej rewolucji. Ministerstwo chciałoby precyzyjnie identyfikować tych Polaków, którzy nie segregują śmieci tak, jak rząd przykazał. Stąd na workach miałyby pojawić się specjalne kody kreskowe przypisane do konkretnego lokalu w budynku wielorodzinnym albo przypisane do konkretnego mieszkańca. Wówczas byłoby wiadomo, kto w bloku nie segreguje śmieci - i można byłoby go ukarać. Według portalu Strefa Biznesu celem resortu miałoby być wyeliminowanie odpowiedzialności zbiorowej, czyli nakładania wysokiej opłaty śmieciowej na całą wspólnotę mieszkaniową dlatego tylko, że jeden lub niewielu mieszkańców nie segreguje odpadków we wskazany sposób.

 Jednak pytań jest więcej niż odpowiedzi. Co na przykład z mieszkańcem, który wysypywałby odpadki z worka luzem? Można jedynie spekulować. Konieczny byłby może dodatkowy monitoring kosza na śmieci, by wykryć sprawcę. Innym wyobrażalnym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie odgórnych przydziałów - kto nie wyrzucałby tyle śmieci miesięcznie, ile rząd przewiduje, stawałby się z automatu podejrzany… 

 O tym, że władze zyskałyby łatwy dostęp do cennej wiedzy o tym, co kto wyrzuca, nie ma co wspominać. To wszystko przecież dla naszego dobra.

 Źródła: strefabiznesu.pl, pch24.pl

Zmieniony ( 20.02.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.