Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow A to ziółko!! arrow Zioło Pachnotka lekarstwem na COVID. Oburzenie apostołów ŚMIERCI; Sikora wie lepiej !!
Thursday 21 October 2021 09:31:05.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Zioło Pachnotka lekarstwem na COVID. Oburzenie apostołów ŚMIERCI; Sikora wie lepiej !! Drukuj Email
Wpisał: poseł PiS Piotr Uściński   
21.03.2021.

 

 

Zioło Pachnotka lekarstwem na COVID.

Oburzenie apostołów ŚMIERCI; Sikora wie lepiej!!

Spór między posłem PiS a dziennikarzami

https://medianarodowe.com/2021/03/21/ziolo-lekarstwem-na-covid-spor-miedzy-poslem-pis-a-dziennikarzami/

Zioło lekarstwem na COVID – ogłosił poseł PiS Piotr Uściński.

  Chodzi o pachnotkę bazyliowatą. Badania w tej sprawie przeprowadzili naukowcy z tajwańskiego Chang Gung University.

Słowa polityka skrytykował dziennikarz wp.pl Kamil Sikora.

  • Poseł PiS Piotr Uściński zachwala lecznicze właściwości zioła pachnotka wobec koronawirusa. W sprawie wywiązała się dyskusja.

  • Naukowcy z tajwańskiego Chang Gung University poinformowali, że ekstrakt z tego zioła wykazuje silną aktywność przeciwwirusową przeciwko COVID-19. To kolejne badania stwierdzające ten fakt.

  • Profesor Horng Jim-tong z Chang Gung University podkreślił, że ekstrakt z pachnotki jest tani w produkcji i łatwy do przechowywania.

  • Specyfik może być również stosowany jako naturalny środek dezynfekujący w celu ograniczenia zakażeń i transmisji wirusa.

  • ===================================

Pachnotka – zioło lekarstwem na COVID i to bez recepty – zasugerował poseł PiS Piotr Uściński. – Na szczepienie 43-latków jeszcze raczej długo poczekam, na razie wybieram przebadaną przez naukowców pachnotkę – stwierdził polityk. Jego słowa spotkały się z ostrą ripostą dziennikarza Kamila Sikory. – Poseł PiS reklamuje zioło jako lek na Covid. Cytuje badania, tworząc pozory naukowości. Nie wie albo ignoruje, że nie było badań klinicznych, więc skuteczność u ludzi nie jest potwierdzona, a pachnotka nie jest lekiem. Skrajna nieodpowiedzialność. Dobrze, że nie jest gwiazdą netu – zaatakował.

Tajwan jest mistrzem świata w walce z pandemią”

– Dokładnie zaznaczam, że mówię o badaniach laboratoryjnych i podkreślam, że technologia produkcji leku i badania na ludziach dopiero się odbędą – odpowiedział dziennikarzowi wp.pl poseł Uściński. Do dyskusji włączył się też redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela” Artur Stelmasiak. – Dziennikarz nie widzi, że poseł PiS wskazał na bardzo konkretne badania naukowe publikowane w prasie medycznych. Pewnie też nie wie, że Tajwan jest mistrzem świata w walce z pandemią COVID19 – napisał.

Tajwańscy naukowcy potwierdzają skuteczność

Naukowcy z tajwańskiego Chang Gung University poinformowali, że ekstrakt z zioła pachnotka wykazuje silną aktywność przeciwwirusową przeciwko COVID-19. Ich działania potwierdziły wyniki podobnych badań przeprowadzonych w Niemczech, Indiach i na tajwańskiej Academia Sinica. Profesor Horng Jim-tong z Chang Gung University podkreślił, że ekstrakt z pachnotki jest tani w produkcji, łatwy do przechowywania i jest już zatwierdzony do stosowania w Tajwanie.

Jak podał naukowiec, specyfik może być również stosowany jako naturalny środek dezynfekujący w celu ograniczenia zakażeń i transmisji wirusa. Tajwańscy naukowcy kontynuują badania. Pracują nad tym, jak można by udoskonalić efekty działania ekstraktu.

Od początku trwania epidemii koronawirusa na liczącym 23,6 mln mieszkańców Tajwanie odnotowano około 800 zakażeń COVID-19. Mniej niż 10 osób zmarło.

Dla porównania w liczącej 38 mln mieszkańców Polsce na koronawirusa odnotowano około 2 mln zakażeń, a zmarło już około 50 tys. osób. [W TYM -PEWNIE OK. 5% NA COVID, reszta -na inne choroby, ale „test” wykazał też kowidka. MD]Zmieniony ( 21.03.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.