Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 57 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Mord[a] Bestii arrow W Wielkiej Brytanii już kilkadziesiąt przypadków zakrzepów krwi po szczepionce
Tuesday 20 April 2021 07:29:19.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
W Wielkiej Brytanii już kilkadziesiąt przypadków zakrzepów krwi po szczepionce Drukuj Email
Wpisał: Agencja Regulacji Leków i Produktów Medycznych (MHRA)   
03.04.2021.

 

 

W Wielkiej Brytanii już kilkadziesiąt przypadków zakrzepów krwi po szczepionce

https://www.pch24.pl/w-wielkiej-brytanii-juz-kilkadziesiat-przypadkow-zakrzepow-krwi-po-szczepionce,83094,i.html

Agencja Regulacji Leków i Produktów Medycznych (MHRA) potwierdziła już na terenie Wielkiej Brytanii 30 przypadków rzadkich zakrzepów krwi u osób, które przyjęły preparat AstraZeneca przeciwko covid-19.

„To o 25 przypadków więcej niż wcześniej podawało kierownictwo MHRA” – podkreśla serwis Reuters. Medyczna agencja twierdzi, że nie ma żadnych informacji na temat podobnych objawów u zaszczepionych produktem genetycznym produkcji Pfizer/BioNtech.

 „Do niedawna MHRA – podobnie jak Europejska Agencja Leków (EMA), która aprobuje szczepionki do stosowania w krajach Unii Europejskiej – utrzymywała, że stosowanie szczepionki brytyjsko-szwedzkiego koncernu AstraZeneca jest pozbawione wszelkiego ryzyka w wypadku osób młodszych, a rejestrowane dotąd przypadki zakrzepów były czymś sporadycznym” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

Jeszcze dwa tygodnie temu, po wstrzymaniu szczepień preparatem AZ w Irlandii MHRA twierdziła, także, iż „nie ma związku pomiędzy podawaniem produkowanej przez firmę AstraZeneca szczepionki przeciw COVID-19 a zakrzepami krwi i można ją dalej przyjmować”.

  Rada Medyczna powołana przez premiera Mateusza Morawieckiego nie rekomendowała odstąpienia od „wyszczepiania” tym specyfikiem, lecz podawanie dwóch porcji w odstępie 28 dni. Producent zaleca natomiast 4-12 –tygodniowe odstępy.

Od 25 marca nastąpiła zmiana w nazwie preparatu. Na stronie internetowej Europejskiej Agencji Leków (EMA) nie jest on już opisywany jako „szczepionka AstraZeneca przeciwko COVID-19”, albo – w skróconej wersji – „AstraZeneca”, lecz „Vaxzevria”.

 Źródło: DoRzeczy.pl RoM

Zmieniony ( 03.04.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.