Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 52 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Izrael 19+ arrow Pfizer wstrzymuje dostawy szczepionek do Izraela. Nie zapłacili za już dostarczone. To jest Biznes..
Tuesday 20 April 2021 06:49:50.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Pfizer wstrzymuje dostawy szczepionek do Izraela. Nie zapłacili za już dostarczone. To jest Biznes.. Drukuj Email
Wpisał: Barmsztajn i Honigmann   
07.04.2021.

Pfizer wstrzymuje dostawy szczepionek do Izraela.

Nie zapłacili za te już dostarczone..To jest Biznes !!! Friedmann ma weksel Szapira z żyrem Glassa, rewindykator jest Barmsztajn... On daje dwadzieścia procent. Franko, loko, towar jest u Lutmana, tylko ten towar jest zajęty przez Honigmanna z powodu weksel Reuberga. Za ten weksel Reuberga można dostać gwarancję od jego teścia Rozencwajga, tylko on jest przepisany na Rozencwajgową, a Rozencwajgowa jest chora…


https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-04-06/pfizer-wstrzymuje-dostawy-szczepionek-dla-izraela-kraj-nie-zaplacil-za-te-juz-dostarczone/


Pfizer wstrzymał dostawę 700 tys. szczepionek dla Izraela. Powodem jest fakt, że kraj nie zapłacił za ostatnie 2,5 miliona dawek, które zostały dostarczone. Władze firmy obawiają się, że mogą wystąpić problemy z uregulowaniem rachunku ze względu na trwające zmiany polityczne.

Informację podał dziennik "Jerusalem Post". Dostawa 700 tys. szczepionek miała zostać dostarczona do Izraela w niedzielę, ale została wstrzymana do odwołania. Stanowisko producenta szczepionek miało głosić, że koncern farmaceutyczny nie chce się czuć wykorzystywany.

 Powołując się na Army Radio gazeta donosi, że Pfizer nazwał Izrael "bananową republiką".

Firma przekazała "Jerusalem Post", że wywiązała się z całości dostaw uzgodnionych w listopadzie 2020 roku.

 "Pracujemy obecnie z rządem Izraela nad aktualizacją porozumienia, aby dostarczać kolejne szczepionki. Dopóki trwają te rozmowy, dostawy mogą być dostosowywane" – podał Pfizer w komunikacie. "Jerusalem Post" informuje, że izraelskie Ministerstwo Zdrowia nie udzieliło komentarza w tej sprawie.

Ponad 51 proc. zaszczepionych

W zamieszkanym przez 9,3 mln osób Izraelu dwie dawki szczepionki podano już ponad 51 proc. populacji, przy czym 2,5 mln osób poniżej 16 roku życia nie kwalifikuje się jeszcze do szczepień, a ponad 800 tys. ozdrowieńców nie kwalifikowało się do marca.

Ponad 80 proc. ludności powyżej 50 roku życia jest w pełni zaszczepionych i to samo dotyczy ponad 90 proc. powyżej 70 lat.

  23 marca odbyły się w Izraelu wybory do Knesetu. Największą liczbę mandatów zdobyła Partia Likud, której przewodzi Benjamin Netanjahu - 30 na 120 miejsc. Dotychczasowy premier może mieć jednak problemy z utworzeniem koalicji w 13-partyjnym parlamencie.

Zmieniony ( 07.04.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.