Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 119 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Takiego WAŁA !! arrow Lockdown to sposób zarządzania przez strach.
Saturday 16 October 2021 15:56:29.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Lockdown to sposób zarządzania przez strach. Drukuj Email
Wpisał: Konfederacja   
08.04.2021.

Lockdown to sposób zarządzania przez strach.

Konfederacja o kolejnym przedłużeniu obostrzeń

epidemicznych.

Kwi 7, 2021 https://wprawo.pl/lockdown-to-sposob-zarzadzania-przez-strach-konfederacja-o-kolejnym-przedluzeniu-obostrzen-epidemicznych-wideo/


     Podczas środowej (7.04.2021) konferencji prasowej politycy Konfederacji odnieśli się do kolejnego przedłużenia lockdownu, który ma obowiązywać do 18 kwietnia, przy czym nie wiadomo, czy nie będzie przedłużony po raz kolejny.

– Jako Konfederacja nie uważamy, żeby ten sposób walczenia z epidemią był właściwy – oświadczył poseł Michał Urbaniak.

Urbaniak wskazał, że rząd miał dużo czasu, by zadbać o bezpieczeństwo lekowe Polaków, ale tego nie zrobił. – Dopiero tzw. czynnik społeczny, czyli zwykli obywatele zaczęli podnosić temat braku leków, zaczęli podnosić temat amantadyny, która mogłaby być takim lekiem na koronawirusa. Naturalnie należy to zbadać, tylko za późno to się dzieje. Teraz trwają takie badania, ale to jest co najmniej o poł roku za późno – podkreślił.

Lockdown to jest zarządzanie przez strach. To jest sposób wmawiania Polakom, że jeśli będą grzecznie siedzieć w domach, to wtedy wszystko będzie dobrze – powiedział Urbaniak. Przytoczył też fragment szokującej wypowiedzi ministra Niedzielskiego, który w rozmowie z TVN24 powiedział: Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy. Pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego”.

– Szanowni Państwo, albo chcemy powrotu do normalności, albo jest nam tutaj tworzony jakiś nowy system, w którym nikt nie będzie chciał żyć. Tak nie może być. Takich słów nie powinno być z ust ministra Niedzielskiego. Minister Niedzielski powinien zrobić wszystko, by sytuacja wróciła do normalności – podkreślił Urbaniak.

– Zdaję sobie sprawę z tego, że pan premier Morawiecki, czy pan minister Niedzielski nie mieli nigdy takiej sytuacji, że do drzwi ich firm zapukał komornik, żeby zlikwidować przedsiębiorstwo, które jest zamknięte – powiedział Bartosz Bocheńczak, członek Rady Krajowej partii KORWiN.

Bocheńczak przytoczył też wypowiedzi lekarzy krytykujących utrzymywanie lockdownu. – To, że obostrzenia nie działają, mówią już suche fakty. Mówi o tym wielu lekarzy, a mimo to rząd idzie dalej w zaparte i nie ustaje w dewastowaniu naszego życia gospodarczo-społecznego – wskazał.

[WIDEO] w oryg.

Zmieniony ( 08.04.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.