Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 56 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów i wojny globalne 21 arrow Przypadki - symboliczne czy sygnalne. Śmierć dwóch miliarderów.
Tuesday 20 April 2021 06:44:27.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Przypadki - symboliczne czy sygnalne. Śmierć dwóch miliarderów. Drukuj Email
Wpisał: Marek Mróz   
08.04.2021.

 

 

Przypadki - symboliczne czy sygnalne.

Śmierć dwóch miliarderów.

8.04.2021 https://memron.neon24.pl/post/161178,smierc-dwoch-miliarderow-nie-musiala-byc-przypadkowa

Marek Mróz

Dwaj miliarderzy z Europy w przeciągu 20 dni zginęli w szczątkach tego samego typu helikoptera.

7 marca 2021 zginął w katastrofie helikoptera jeden z najbogatszych Francuzów, szef i właściciel francuskiego konglomeratu zbrojeniowego i lotniczego - Dassault Group - Olivier Dassault. Miliarder zginął przy upadku helikoptera Eurocopter AS-350 B (Airbus AS350 Variant B).

20 dni później, na Alasce, w katastrofie takiego samyego helikoptera ginie inny miliarder z Europy - Petr Kellner. Jakie jest matematyczne prawdopodobieństwo, że w jednym typie śmigłowca, w przeciągu 20 dni giną dwaj miliarderzy, których, prócz znacznego majątku, łączyło jeszcze coś?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że nawet po dwóch wypadkach tego samego typu maszyn, nie doszło do uziemienia tychże śmigłowców przez międzynarodowe urzędy lotnicze? Jeżeli gdzieś spadnie jakiś samolot, natychmiast wszczyna się śledztwo, a gdy w krótkim czasie dojdzie do podobnego wypadku takiej samej maszyny, natychmiast uziemia się całą taką flotę. Tak było np. w przypadku Boeinga 737 Max. O ile więc uwierzymy w przypadkowe katastrofy, musimy też wiedzieć o jednej rzeczy, którą media przemilczały.

Olivier Dassault i Petr Kellner mieli ścisłe związki z chińskim telekomunikacyjnym gigantem Huawei. Obaj też mieli za morzem silnego wroga, któremu nie podobały się ich handlowe działania. 7 września 2017 r. Dassault Group na konferencji w Szanghaju, podpisał porozumienie z Huawei, o budowie dla Dassault sieci nowej generacji pn. 3DEXPERIENCE. System 3DEXPERIENCE jest informacyjną bazą danych Dassault Group, łączącą aplikacje, symulacje lotnicze dla myśliwców, systemy sterowania handlem, moduły ochrony klientów, itd.

To kompleksowa infrastruktura całego konglomeratu Dassault, która od 2017 roku opiera się na chińskich technologiach i serwerach Huawei. Rząd amerykański uważa to za zagrożenie dla NATO, ale rząd francuski odmawia politycznych działań przeciwko rodzinie Dassault, ponieważ rodzina (pierwotne nazwisko Bloch, od założyciela Marcela Blocha, po którym przejęto spadek) cieszy się we Francji szacunkiem za działania w ruchu oporu z czasów II wojny światowej. Po śmierci Oliviera Dassaulta we Francji nie brakowało spekulacji, że stały za nią amerykańskie tajne służby, starające się o usunięcie Huawei ze zbrojeniowego koncernu Dassault Group. To właśnie Olivier Dassault miał z Huawei i chińskimi inwestorami bardzo dobre stosunki. Ale posuńmy się o 20 dni dalej.

Huawei została „wyautowana” jako dostawca z Europy i wydawało się, że to już koniec, jednak... 27 marca 2021 na alaskańskim lodowcu Knik rozbija się kolejny helikopter AS-350B, a w wyniku czego ginie najbogatszy Czech - Petr Kellner, znany z kontaktów rosyjskich, a w ostatnich latach głównie zainteresowany chińskimi inwestycjami. Kellnerowy Home Credit jest w Chinach jedną z największych chińskich spółek udzielających kredytów konsumenckich.

Petr Kellner stał w tle prywatyzacji w 90. latach w Czechach, a jego PPF Fond jako jeden z niewielu w tym czasie nie został przejęty i wydrenowany. Ten wyjątek, według znawców tamtych czasów ma ścisły związek z tym, że za PPF stały duże moce.

Śmierć Petra Kellnera mogłaby być nieszczęśliwym wypadkiem, jednak są przesłanki, że niektóre fakty i związki mogą wywoływać wątpliwości co do oficjalnej wersji.

To właśnie Petr Kellner chciał za wszelką cenę w Czechach i w innych krajach budować telekomunikacyjną sieć 5G na platformie Huawei. Ile pieniędzy Huawei przekazała do PPF, a ile z tego zainwestowano w ten projekt – tego się już pewnie nie dowiemy. Jednakże Donald Trump wiosną 2019 roku do tego planu wsadził kija w szprychy, gdy umieścił Huawei na czarnej liście, a amerykańskie służby we współpracy z organizacją Five Eyes, łącząca 5 tajnych służb z Kanady. Wielkiej Brytanii, Australii i Nowej Zelandii, zaczęły naciskać na rządy, aby te wyrzuciły Huawei z planów budowy sieci 5G.

Ustąpiła nawet kellnerowa PPF oznajmiając w październiku ub.r., że jej CETIN Group - największa telekomunikacyjna spółka w krajach byłego Bloku Wschodniego, zamiast Huawei użyje technologii Ericssona w Czechach i na Słowacji. I gdy wydawało się, że Huawei została wyimpasowana z gry, prawda okazała się inna. Petr Kellner postanowił pozbyć się giganta CETIN za 5 miliardów dolarów sprzedając jego akcje na giełdzie.

Miliarderzy mający dobre układy z Chinami musieli się mieć od tej chwili na baczności. Jeżeli nawet tak się stało, niewiele im z tego przyszło. Bo choć nie ma żadnego dowodu na spiskową teorię wyjaśniającą te dwa wypadki, nie ulega wątpliwości, iż działania Oliviera Dassault'a i Petra Kellnera, stanowiły na tyle duże zagrożenie dla amerykańskich interesów, żeby podjęto określone działania.

Zmieniony ( 08.04.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.