Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 132 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow krótko arrow Tak to jest zadawać się z artystami Przygoda Donka (i Stasia)...i CUKRU
Wednesday 21 April 2021 12:18:37.32.
migawki
Lumen Christi gloriose resurgentis dissipet tenebras cordis et mentis

Chwalebne światło Chrystusa zmartwychwstałego rozproszy ciemności serca i umysłu

Odbierzcie to, co ponadnaturalne, a zostanie to, co nienaturalne. Chesterton.

Są ludzie, którzy tak boją się śmierci, że rezygnują z życia.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Tak to jest zadawać się z artystami Przygoda Donka (i Stasia)...i CUKRU Drukuj Email
Wpisał: Globisz   
07.03.2011.

Tak to jest zadawać się z artystami

Przygoda Donka (i Stasia)

http://www.wpolityce.pl/view/8050/Tak_to_jest_zadawac_sie_z_artystami__To_rzadko_kiedy_konczy_sie_dobrze__Gdy_tylko_karta_sie_odwrocila__juz_nie_okadzaja__a_wykpiwaja.html

 O tym fenomenie pisał już wcześniej St. Michalkiewicz:

Wajchowy podjął decyzję

Stanisław Michalkiewicz http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1944

Komentarz    „Dziennik Polski” (Kraków)    23 lutego 2011

Gazety donoszą, że premier Donald Tusk zauważył iż „ktoś przestawił wajchę”, to znaczy – sprawił, że media głównego nurtu już nie chwalą rządu, ani osobiście – premiera Tuska tak, jak to robiły do tej pory. Premier Tusk taktownie nie ujawnia tożsamości wajchowego, ale nietrudno się domyślić, że to ten sam, który w roku 2005 przestawił medialną wajchę – tylko na korzyść Platformy Obywatelskiej. Już starożytni Rzymianie zauważyli, że cuius est condere – eius est tolere, co się wykłada, że kto ustanowił, ten może znieść. Wynika z tego, że i wajchy w tę, czy w tamtą stronę może przekładać tylko wajchowy.

Kimże jest ów wajchowy, skoro jednym ruchem ręki może zmienić stosunek mediów głównego nurtu do Platformy Obywatelskiej, rządu i premiera Tuska? Jestem pewien, że premier Tuska doskonale to wie, ale wstydzi się powiedzieć, bo w przeciwnym razie musiałby przyznać, że jest tylko pociąganym za sznurki pajacem na usługach tajnych służb. Bo wajchę w tę, czy inną stronę za każdym razem przestawia razwiedka, która przez ostatnie 20 lat obsadziła media głównego nurtu swoimi konfidentami do tego stopnia, że na każde przesunięcie wajchy reagują one niezawodnie. I teraz najwyraźniej przestawia wajchę na korzyść SLD – swojej jedynej prawdziwej miłości, która najlepiej wykona zadanie „pojednania z Rosją”.

Stałe komentarze Stanisława Michalkiewicza ukazują się w „Dzienniku Polskim” (Kraków).

======

i CUKRU

Dlaczego rosną ceny cukru?

http://www.wykop.pl/link/653873/dlaczego-rosna-ceny-cukru

 

Zmieniony ( 07.03.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.