Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 123 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Takiego WAŁA !! arrow Dworczyki chcą zwodzić nieletnich !! Nastolatkowie nie chcą się szczepić!
Monday 25 October 2021 15:19:01.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
Dworczyki chcą zwodzić nieletnich !! Nastolatkowie nie chcą się szczepić! Drukuj Email
Wpisał: Dworczyk   
19.05.2021.

 

 

Dworczyki chcą zwodzić nieletnich !!

Nastolatkowie nie chcą się szczepić!

18.05.2021 https://prawy.pl/114088-nastolatkowie-nie-chca-sie-szczepic/

Zainteresowanie szczepieniami przeciw COVID-19 wśród nastolatków w wieku 16 i 17 lat jest wyraźnie małe. Zarejestrowało się nimi ponad 40 tys. – zaznaczył w podczas konferencji prasowej szef KPRM i pełnomocnik polskiego rządu ds. szczepień Michał Dworczyk .

– Od północy dzisiaj, jeśli chodzi o 16- i 17-latków, zgłosiło się nieco ponad 40 tys. osób. To narazie niewielki poziom zainteresowania. Nie chcę podać dokładnego procentu, bo nie chcę popełnić błędu, ale jest wyraźnie mniejsze zainteresowanie niż wcześniejszych roczników. Będziemy nad tym pracować, realizując kampanię profrekwencyjną – przyznał Dworczyk.

Od poniedziałku, 17 maja, w Polsce ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla osób w wieku 16 i 17 lat.

Europejska Agencja Leków (EMA) dopuściła tylko jedną szczepionkę do stosowania u osób 16-letnich i starszych. To preparat pod nazwą „Comirnaty”, wyprodukowany przez koncern „Pfizer/BioNTech”. Podaje się go domięśniowo w ramię w dwóch dawkach. Przyjęty odstęp między dawkami wynosi 35 dni.

W Polsce jest 1,4 mln osób w wieku od 15 do 18 lat, w tym 365 tys. osiemnastolatków. Rejestrację dla wszystkich osób pełnoletnich uruchomiono 9 maja. Wcześniej trwały zapisy wybranych grup wiekowych.

Zmieniony ( 19.05.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.