Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 37 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow ROPA arrow Cena benzyny obniżona w jeden dzień o ponad 60 proc.? Cejrowski tłumaczy skutki.
Tuesday 28 September 2021 00:16:51.40.
migawki
O płynność informacji: Gdy widzisz mą stronę zablokowaną [pusto,wolno], dzwoń natychmiast 501 044 516 [zapisz ten numer]
==============

Niewolnik VAT-euszek o „karach” do UE: Mamy tu twarde stanowisko i stać nas na poniesienie finansowych kosztów tych absurdalnych i niesprawiedliwych względem obywateli Polski żądań.

W mediach m
ichałki. Czy to cisza przed burzą, czy też jesteśmy w oku cyklonu? Widać sens pojęcia Ogłuszające Milczenie.
================
Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

 ===============

 
W Y S Z U K I W A R K A
Cena benzyny obniżona w jeden dzień o ponad 60 proc.? Cejrowski tłumaczy skutki. Drukuj Email
Wpisał: Wojciech Cejrowski   
24.05.2021.

 

 

Cena benzyny obniżona w jeden dzień o ponad 60 proc.? Wojciech Cejrowski tłumaczy.

https://pch24.pl/jak-obnizyc-cene-benzyny-w-jeden-dzien-o-ponad-60-proc-odpowiada-wojciech-cejrowski/„Wszyscy w Polsce zgadzamy się, że benzyna jest zbyt droga? Temat niekonfliktowy, naród jednomyślny? Można by tę kwestię załatwić w jeden dzień dla dobra wszystkich i obniżyć cenę wachy o ponad 60 proc.”, pisze na łamach tygodnika „Do Rzeczy” Wojciech Cejrowski.

Według publicysty do obniżenia cen benzyny w Polsce „potrzebny jest jeden podpis jednego wiceministra finansów” pod rozporządzeniem takiej treści: „Niniejszym w obrocie paliw likwiduje się w trybie natychmiastowym wszystkie narzuty dodatkowe typu: podatek akcyzowy, podatek VAT, opłatę paliwową”.

Paliwo to czynnik strategiczny w gospodarce, więc od dnia dzisiejszego nie jest obciążone żadnymi podatkami. Rafineria i stacja benzynowa płacą wyłącznie podatki dochodowe, od ogólnego dochodu swojej firmy”, podkreśla Wojciech Cejrowski.

Na zarzut w stylu: no dobrze, ale skąd władza będzie miała wówczas pieniądze?”, publicysta odpowiada: „władza swoją forsę dostanie z innych podatków, bo kiedy w mojej firmie koszt benzyny spada z 5 zł na 2 zł, to mnie w kasie zostaje 3 zł do opodatkowania lub do wydania na rozwój”.

W wielu krajach już tak jest, bo oni tam zrozumieli i POLICZYLI, że nie opłaca się zawyżać cen benzyny, bo to powoduje zawyżenie wszystkich cen, obniżenie poziomu życia obywateli, więc lepiej, gdy benzyna jest bez podatku. Ale do takiej akcji potrzeba odwagi – potrzebny jest Chrobry, a nie Morawiecki”, podsumowuje Wojciech Cejrowski.

Źródło: tygodnik „Do Rzeczy”

Zmieniony ( 24.05.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.