Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 18 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Duduś [czyj?] "Jajakoprezydent" arrow Urban ma rację: Rząd i prezydent zawsze jakoś się wyżywią.
Tuesday 21 September 2021 03:52:46.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Urban ma rację: Rząd i prezydent zawsze jakoś się wyżywią. Drukuj Email
Wpisał: wicemarszałek Ryszard Terlecki.   
31.07.2021.

Urban ma rację: Rząd i prezydent zawsze jakoś się wyżywią.

Polska najbogatsza w historii?

Po podwyżce dla posłów i senatorów będzie znaczna podwyżka dla prezydenta Dudy i samorządowców

https://pch24.pl/polska-najbogatsza-w-historii-po-podwyzce-dla-poslow-i-senatorow-bedzie-znaczna-podwyzka-dla-prezydenta-dudy-i-samorzadowcow/

W Sejmie jest gotowy i w poniedziałek rano zostanie złożony projekt ustawy obejmujący podwyżki wynagrodzeń dla samorządowców (wójtów, burmistrzów, prezydentów miast oraz radnych) a także dla Prezydenta RP i byłych prezydentów”, poinformował w sobotę w mediach społecznościowych wicemarszałek Ryszard Terlecki.

Informacja o nowych podwyżkach dla rządzących samorządami i prezydenta RP oraz jego poprzedników została przekazana opinii publicznej kilkanaście godzin po tym jak w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie prezydenta Dudy, wprowadzające podwyżki m.in. dla premiera, marszałków Sejmu i Senatu, członków rządu i parlamentarzystów. Premier i marszałkowie będą zarabiać ponad 20 tys. zł miesięcznie, a posłowie po 12 tys. zł.

Rozporządzenie prezydenta dotyczące wynagrodzenia osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe zmienia dotychczasowe zasady wynagradzania tych osób. Dokument ustala mnożniki [---].

Obecnie górną granicą pensji dla wójta, burmistrza i prezydenta miasta jest 12,5 tys. zł. Wysokość diety dla radnego uzależniona jest od wielkości miasta czy gminy, w której zasiada – to maksymalnie 2684,13 zł.

Z kolei prezydent RP otrzymuje co miesiąc około 20,3 tys. zł, a po upływie kadencji – około 10 tys. zł. 

Źródło: PolskieRadio24.pl

========================

To "odwet" za to:

  Podwyżki dla polityków klepnięte. Rok temu się nie udało, więc tym razem bez ustawy

Zmieniony ( 31.07.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.