Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 19 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow USA, Ameryki 21+ arrow Kuba [Libre]: Sześciu generałów nagle zmarło.
Tuesday 21 September 2021 04:34:24.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Kuba [Libre]: Sześciu generałów nagle zmarło. Drukuj Email
Wpisał: Ministerstwo Rewolucyjnych Sił Zbrojnych   
01.08.2021.

Kuba: Sześciu generałów nagle zmarło.

https://www.tvp.info/55154897/kuba-po-wybuchu-protestow-zmarlo-szesciu-wysokiej-rangi-wojskowych-ministerstwo-nie-podalo-przyczyn-zgonow


W ciągu 10 dni po wybuchu masowych protestów na Kubie zmarło sześciu wysokiej rangi wojskowych. Ministerstwo Rewolucyjnych Sił Zbrojnych nie podało przyczyn zgonów, a ciała natychmiast skremowano – informuje hiszpański dziennik „ABC”.

Jako pierwszy z wysokiej rangi wojskowych 17 lipca zmarł 57-letni generał dywizji Agustin Pena, dowódca kubańskiej armii wschodniej. Był członkiem KC Komunistycznej Partii Kuby i odpowiadał za kontrolowanie epidemii COVID-19 na wschodzie kraju.
Kilka dni później zmarło kolejno czterech generałów brygady rezerwy - Marcelo Verdecia Perdomo (były ochroniarz Fidela Castro w Sierra Maestra), Ruben Martinez Puente, Manuel Eduardo Lastres Pacheco i Armando Choy Rodriguez. Jako szósty zmarł Gilberto Antonio Cordero, którego rangi nie podano.
O zgonach poinformowała oficjalna prasa kubańska, nie wyjaśniając jednak okoliczności śmierci. Ciała zmarłych zostały natychmiast skremowane.

Zgony wysokich rangą wojskowych oraz dezinformacja w tej sprawie wzbudziły podejrzenia o możliwe spory o władzę czy konflikty wśród naczelnego dowództwa wojska kubańskiego po protestach.
11 lipca tysiące Kubańczyków wyszło na ulice w ponad 40 miejscowościach, domagając się wolności. Wojsko kubańskie stłumiło protesty, aresztując i stawiając w stan oskarżenia setki osób, w tym nieletnich, za prowokowanie zamieszek ulicznych.

[---] bla..

Zmieniony ( 01.08.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.