Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow Kościół arrow o Antychryście i jego szefie 19+ arrow Zamordowano 70.letniego księdza. Haiti - kraj ciągle oddany, poświęcony diabłu.
Tuesday 21 September 2021 05:09:59.40.
migawki

Niedawno Minister Pandemii zapowiadał czwartą falę - na przełom sierpnia i września. A według najnowszych wyliczeńma ona nas "zalać" w połowie listopada, gdy będą, jak co roku, słoty, przeziębienia,chrypki i grypki...

===============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Zamordowano 70.letniego księdza. Haiti - kraj ciągle oddany, poświęcony diabłu. Drukuj Email
Wpisał: szatan   
12.09.2021.

Zamordowano 70.letniego księdza.

Haiti - kraj ciągle poświęcony diabłu.

12.09.2021 https://prawy.pl/115794-zamordowano-70letniego-ksiedza-gdy-wybieral-pieniadze-nie-kradziono-go/

Ojciec André Sylvestre, lat 70, został zastrzelony w Cap-Haitien, przed bankiem, w którym właśnie dokonał transakcji. Ksiądz został zaatakowany przez kilka osób na motocyklach 6 września. Napastnicy nie zabrali pieniędzy, które miał przy sobie.

Ks. Sylvestre został przewieziony do szpitala, ale wkrótce potem zmarł z powodu odniesionych obrażeń. Ksiądz służył w parafii Notre Dame de La Mercie.

W ostatnich latach na Haiti narosła fala przemocy, szczególnie anty-katolickiej.

Gang o nazwie "400 Mazowo" porwał 11 kwietnia 10 katolików, w tym księży i zakonnice. Wszystkie ofiary zostały ostatecznie uwolnione kilka tygodni później, po tym jak Kościół katolicki otwarcie skrytykował "bezczynność" rządu i wezwał do zamknięcia wszystkich katolickich szkół i instytucji - z wyjątkiem szpitali i klinik - na znak protestu.

   Arcybiskup Max Leroy Mésidor z Port-au-Prince z zadowoleniem przyjął ich uwolnienie, ale zauważył: „Nasze zadowolenie będzie większe, gdy zobaczymy, że żyjemy w kraju, w którym porwania nie istnieją. Nasze zadowolenie będzie większe, gdy będziemy żyli w kraju, w którym każdy może poruszać się gdzie chce i kiedy chce w poszanowaniu prawa”.

Archidiecezja Port-au-Prince ostrzegła w kwietniu, że przemoc gangów osiągnęła w kraju "bezprecedensowy" poziom.

"Od pewnego czasu jesteśmy świadkami zejścia do piekła haitańskiego społeczeństwa" - oświadczyła archidiecezja, o czym donosi AFP.
"Władze publiczne, które nie robią nic, aby rozwiązać ten kryzys, nie są odporne na podejrzenia" - kontynuowano w oświadczeniu, potępiając "samozadowolenie i współudział".

Haiti zostało również dotknięte innymi kryzysami, w tym klęskami żywiołowymi i brakiem infrastruktury opieki zdrowotnej, aby poradzić sobie z pandemią COVID-19.

Trzęsienie ziemi w zeszłym miesiącu zabiło ponad 2200 osób, a prezydent kraju, Jovenel Moïse, został zamordowany w lipcu.

Trzęsienie ziemi w 2010 roku zabiło 200 000 osób i pozbawiło dachu nad głową 1 milion ludzi; dekadę później dziesiątki tysięcy nadal mieszkały w obozach namiotowych.

===============

[wg Alateia:] [Koniec XVIIIw.] Potajemne religijne celebracje stawały się też na Saint-Domingue zarzewiem idei wyzwoleńczych. Jednym z bardziej znanych liderów rosnącego w siłę ruchu stał się niewolnik-samouk Dutty Boukman. Wraz z kapłanką voodoo, Cecile Fatiman, nocą z 14 na 15 sierpnia 1791 r. poprowadził on obrzęd, od którego datowana jest niekiedy historia zorganizowanego ruchu niepodległościowego na Haiti.

Wraz z ok. 200 zebranymi w lesie niewolnikami i uciekinierami, namaściwszy sobie usta krwią zarżniętego na tę okoliczność wieprza, Boukman poprzysiągł zamordowanie wszystkich białych na wyspie. Typowym dla tego rodzaju okultystycznych spotkań (wciąż na Haiti organizowanych) zwyczajem był również opętańczy taniec. Opętańczy dosłownie, gdyż celem jego pozostawało wejście kapłanów w trans, w trakcie którego oddawali oni swoje ciała i dusze w posiadanie wyznawanym przez siebie bóstwom. Wedle przekazów, tamtej właśnie sierpniowej nocy ustami Boukmana wypowiedziane zostało proroctwo rychłego zrzucenia francuskiego jarzma, a w Cecile Fatiman wstąpiła sama Erzulie Dantor. I tak właśnie początek wyzwoleńczej walki był jednocześnie początkiem obowiązywania „narodowego cyrografu”, przez który Haiti po dziś dzień nazywane bywa „krajem poświęconym diabłu”.

Zmieniony ( 13.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.