Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 150 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow na pasku UE czy na stryczku [USA?] arrow Solidarność kopalni "Turów": Decyzja TSUE podważa sens funkcjonowania Polski w UE
Tuesday 19 October 2021 13:45:48.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Solidarność kopalni "Turów": Decyzja TSUE podważa sens funkcjonowania Polski w UE Drukuj Email
Wpisał: Solidarność kopalni "Turów"   
20.09.2021.

 

 

Solidarność kopalni "Turów": Decyzja TSUE podważa sens funkcjonowania Polski w UE

https://www.magnapolonia.org/solidarnosc-kop-turow-decyzja-tsue-podwaza-sens-funkcjonowania-polski-w-ue/

Decyzja TSUE, nakładająca na Polskę kary finansowe za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, jest podważeniem sensu funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej – ocenia Solidarność KWB Turów. Związkowcy zapowiadają „drastyczne akcje protestacyjne, w tym o zasięgu międzynarodowym”.

Ze względu na niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów, do czego TSUE zobowiązał Polskę w maju, Trybunał nałożył na Polskę 0,5 mln euro kary za każdy dzień kontynuowania pracy Turowa. Przewodniczący Komisji Międzyzakładowej KWB „Turów” Wojciech Ilnicki ocenił, że decyzja TSUE „jest podważeniem sensu funkcjonowania Polski w Unii Europejskiej”.

„Jeśli bowiem jednoosobowa decyzja sędzi Rosario Silva de Lapuerta może doprowadzić do bankructwa jednej z największych firm energetycznych w Polsce, narażając cały kraj na utratę suwerenności energetycznej, a w konsekwencji i gospodarczej, to trzy filary wspólnoty europejskiej, na których się opiera się Unia Europejska są fikcją! A w tym wypadku nawet farsą”.

Organizacja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” KWB „Turów” żąda „odrzucenia przez Polskę tej haniebnej decyzji i oczekuje od polskiego rządu jednoznacznego stanowiska w tej sprawie”. Przede wszystkim związkowcy oczekują niepłacenia kar finansowych, „a w razie potrzeby wstrzymania wszelkich płatności na rzecz UE, w tym takich jak składki członkowskie”.

„Warto przy tej okazji również rozpocząć dyskusję w naszym kraju nad kosztami i korzyściami płynącymi z obecności Polski w Unii, szczególnie w kontekście czekających Polaków kilkudziesięcioprocentowych wzrostów kosztów energii, które są efektem szalonej unijnej polityki klimatycznej” — napisano w stanowisku Solidarności.

=====================

 A przed chwilą, w "Dzienniku TVP" Kurskiego, chyba po raz pierwszy ukazano wyliczenie, że Polska dotąd STRACIŁA na UE  535 miliardów złotych... 

Zmieniony ( 21.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.