Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 147 gości
S T A R T arrow Kościół arrow ABC arrow Jak dbać o fundamenty wiary katolickiej? [Dla katolików posoborowych]
Tuesday 19 October 2021 14:36:06.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Jak dbać o fundamenty wiary katolickiej? [Dla katolików posoborowych] Drukuj Email
Wpisał: ks. Leonard Goffine   
21.09.2021.

Jak dbać o fundamenty wiary katolickiej?

[Dla katolików posoborowych md]

 

 Tomasz Grzegorz Stala z 3DOM <kontakt@3dom.pro>


Postanowienia Vaticanum Secundum zostały wykorzystane do uzasadnienia najbardziej śmiałych odstępstw dogmatycznych, największych udziwnień w przebiegu Mszy Świętej oraz nadużyć na ogromną skalę! Sobór Watykański II stał się jedynym słusznym punktem odniesienia dla katolicyzmu, a pielęgnowana od stuleci tradycja nagle przestała się liczyć! Formę liturgii, która od wieków karmiła serca wiernych, prawie zupełnie zaprzestano praktykować. Zdaje się, że ostatni krok, jaki poczynił Papież Franciszek względem Mszy trydenckiej, może stanowić zupełne odejście w niepamięć tej formy celebrowania Nabożeństwa!


Non possumus! Nie możemy zapominać o fundamentalnych wartościach naszej wiary, w tym o Mszy Świętej w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego!

Jako Wydawnictwo nastawione na pielęgnowanie pamięci nie tylko o historii, ale i religii katolickiej poczuliśmy się zobowiązani do wydania reprintu książki, która już od 1893 roku stanowi drogowskaz w praktykowaniu wiary dla każdego wiernego. Mowa tutaj o dziele Leonarda Goffinego „Wykład Lekcyi i Ewangelii. Książka do oświecenia duszy”, która jeszcze przed oświadczeniem Papieża Franciszka wzbogaciła ofertę naszego Wydawnictwa.

Publikacja zawiera wszystkie zmienne części Mszy Świętej, występujące w niedziele i święta w trakcie trwania całego roku. Nauki te składają się z: wstępu do Mszy Świętej, Modlitwy kościelnej, lekcji z wyjaśnieniem oraz Ewangelii. Poza częściami składowymi nabożeństwa, książka posiada także katolickie ćwiczenia religijne oraz formy nabożeństw domowych – skierowane są one do osób, które z powodu podeszłego wieku bądź kalectwa, nie mogą uczestniczyć w nabożeństwie odprawianym w kościele. Ksiądz Goffine, aby ulżyć w cierpieniu chorym i konającym, w swoim dziele zawarł również specjalnie dedykowane dla nich modlitwy. W książce nie mogło zabraknąć także nauki o Drodze krzyżowej.


Dzieło niosące w sobie tak istotną treść zostało godziwie oprawione w twardą oprawę ze złoceniami. Książka mimo tego, iż liczy blisko tysiąc stron, jest niebywale przejrzysta – wszystko dzięki uporządkowaniu samego księdza Goffinego, który podzielił swoje bestsellerowe dzieło na trzy części odwołujące się do niedzieli i świąt Pańskich, uroczystych dni świąt Pańskich oraz nauk o rozmaitych ćwiczeniach religijnych chrześcijanina. Na końcu książki znajduje się także spis wszystkich ujętych w dziele nauk wraz z alfabetycznym ułożeniem ważnych zagadnień, uroczystości oraz obyczajów.

Zachęcamy do pochylenia się nad tekstem rozszerzonej wersji tego dzieła! Książka dostępna jest w regularnej sprzedaży na naszej stronie internetowej. Mamy nadzieję, że rozsławianie tego typu bestsellerowych dzieł przyczyni się do podtrzymywania i przekazywania z pokolenia na pokolenie zasadniczych zagadnień naszej wiary.

Pamiętajmy, że książka taka jak ta może okazać się idealnym prezentem dla nowożeńców lub młodzieży z okazji przystąpienia do Sakramentu bierzmowania – upominek nie tylko pokrzepi serca obdarowanych, ale stanowić będzie także niesamowite źródło w rodzinie do pozyskiwania wiedzy na temat katolicyzmu.

===============

Zobacz książkę:

https://3dom.pro/18432-wyklad-lekcyi-i-ewangelii.html?utm_term=20210921&utm_campaign=NEWSLETTER_06.08&utm_medium=email&c_id=58855201&utm_source=edrone&utm_content=email_click

Zmieniony ( 21.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.