Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 143 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Prawo 21 arrow Licytacja respiratorów Szumowskiego. "Nikt nie chciał tego szmelcu!"
Tuesday 19 October 2021 15:26:10.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Licytacja respiratorów Szumowskiego. "Nikt nie chciał tego szmelcu!" Drukuj Email
Wpisał: Szumowski - umoczony, umorzony   
22.09.2021.

Licytacja respiratorów Szumowskiego.

"Nikt nie chciał tego szmelcu!"

https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/8250891,licytacja-respiratory-lukasz-szumowski-michal-szczerba.html

21 września odbyła się licytacja komornicza 418 respiratorów zajętych w lutym br. na rzecz roszczeń Ministerstwa Zdrowia za niedostarczone przez spółkę E&K na początku pandemii urządzenia. "Nikt nie chciał tego szmelcu!" - napisał w mediach społecznościowych Michał Szczerba.

==============

"Skończyła się licytacja komornicza 418 respiratorów. Nikt nie chciał tego szmelcu! Kolejna licytacja po 20 tys. za szt. Szumowski kupił je po 120 tys. Urządzenia nie mają gwarancji. Nie mogą być używane w UE. Przeznaczone do „wentylacji domowej”, a nie w szpitalu!" - napisał na Twitterze Michał Szczerba.

Licytacja dotyczyła 418 respiratorów z akcesoriami.

Komornik podał w obwieszczeniu, że ruchomości zostały wyprodukowane do użytku poza obszarem Unii Europejskiej i nie mają gwarancji producenta. W informacji licytacyjnej podano, że zgodnie z opinią biegłego ruchomości mogłyby być uznane za wyrób medyczny w rozumieniu ustawy o wyrobach medycznych, gdyż urządzenia te nie różnią się od wersji pracujących w Polsce, poza wprowadzonymi do licytowanego modelu ulepszeniami i zmianami.

Umorzone postępowanie

Firma E&K w 2020 r. podpisała z MZ umowę na dostawę respiratorów, jednak nie wywiązała się w całości kontraktu – dostarczyła 200 sztuk respiratorów. W związku z niedotrzymaniem terminu dostaw sprzętu, który miał trafić do MZ w kwietniu i w maju, resort odstąpił od umowy. Na firmę nałożono kary umowne w wysokości 10 proc. wartości niezrealizowanego zamówienia, a za opóźnienie w dostawie w wysokości 0,2 proc. wartości dostawy za każdy dzień zwłoki.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie umorzyła postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – ówczesnego ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i jego zastępcy Janusza Cieszyńskiego przy okazji zakupu respiratorów wiosną 2020 r

Zmieniony ( 22.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.