Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 158 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Jesień morderców [2021] arrow "Zdecydowanie pozytywnie" ministra plandemii oceniło 6% Polaków.
Tuesday 19 October 2021 13:55:06.35.
W Y S Z U K I W A R K A
"Zdecydowanie pozytywnie" ministra plandemii oceniło 6% Polaków. Drukuj Email
Wpisał: Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna   
22.09.2021.

 

 

"Zdecydowanie pozytywnie" ministra plandemii

oceniło 6% Polaków.

Minister „zdrowia” Adam Niedzielski jakoś Polaków nie przekonuje… [SONDAŻ]

https://nczas.com/2021/09/22/minister-zdrowia-adam-niedzielski-jakos-polakow-nie-przekonuje-sondaz/
Ciekawe, czy dość mizerny wskaźnik szczepienia Polaków to efekt nielubianego ministra, czy też odwrotnie, jest nielubiany, bo do szczepień namawia? Nie nam rozstrzygać ten dylemat, ale bardzo słabe notowania ministra Niedzielskiego pokazuje sondaż Ariadny dla Wirtualnej Polski.

W sierpniu 2020 roku, niemal w środku pandemii, stanowisko ministra zdrowia po Łukaszu Szumowskim objął Adam Niedzielski. Wcześniej pracował m.in. w Ministerstwie Finansów, NIK oraz ZUS. Był także szefem Narodowego Funduszu Zdrowia. W odróżnieniu od wielu europejskich kolegów i poprzedników, nie ma wykształcenia medycznego, ale… ekonomiczne.

Pytanie – jak Polacy oceniają działalność Adama Niedzielskiego w związku z pandemią COVID-19? – postawiono Polakom w badaniu zrealizowanym przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna.

I wyszła mała katastrofa. „Zdecydowanie pozytywnie” szefa resortu oceniło tylko 6 proc., a „raczej pozytywnie” 23 proc. badanych.

W sumie 29 proc., a więc mniej, niż jest Polaków deklarujących poparcie dla rządzącej partii PiS. Pozytywnie ocenia go tylko 70 proc. wyborców tej formacji.

Opinię „raczej negatywną” ma o ministrze zdrowia 22 proc. ankietowanych, a „zdecydowanie negatywną” 26 proc. badanych Polaków. W sumie prawie połowa Polaków. „Trudno powiedzieć” wskazało 23 proc. ankietowanych. Badanie przeprowadzono w dniach 17-20 września 2021 roku na próbie 1050 osób w wieku powyżej 18 lat.

Zmieniony ( 22.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.