Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 131 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow Uśmiechnięta twarzyczka BESTII, która morduje arrow Samobójstwa, bulimia, anoreksja. Skala skutków lockdownów w Hiszpanii przeraża
Tuesday 19 October 2021 13:24:28.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Samobójstwa, bulimia, anoreksja. Skala skutków lockdownów w Hiszpanii przeraża Drukuj Email
Wpisał: hiszpańskie służby medyczne   
23.09.2021.

Samobójstwa, bulimia, anoreksja.

Skala skutków lockdownów w Hiszpanii przeraża

https://pch24.pl/samobojstwa-bulimia-anoreksja-skala-negatywnych-skutkow-lockdownow-w-hiszpanii-przeraza/

Podczas pandemii Covid-19 liczba samobójstw oraz prób odebrania sobie życia przez młodych Hiszpanów zwiększyła się o 250 proc.”, poinformowały w środę hiszpańskie służby medyczne. Władze kraju poinformowały, że w najbliższym czasie zaproponują rozwiązania, które pomogą „walczyć z problemem”.

Podczas środowej debaty w Kongresie Deputowanych, niższej izbie hiszpańskiego parlamentu, poinformowano, że według danych Izby Psychologów (COP) podczas pandemii liczba samobójstw i prób odebrania sobie życia przez młodych obywateli Hiszpanii wzrosła o 250 proc. Według minister zdrowia Caroliny Darias jest to efekt coraz bardziej pogarszającego się zdrowia psychicznego mieszkańców kraju, głównie ludzi w wieku 18-30 lat.

„Już 40 proc. Hiszpanów stwierdziło u siebie stany lękowe, depresji lub stresu pourazowego w ciągu ostatniego roku. Około 30 proc. pacjentów cierpiących na depresję nie rozmawia na ten temat nawet z rodziną”, poinformowano w środę.

Od jesieni 2020 roku podwoiła się wśród młodych ludzi liczba schorzeń związanych z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja czy bulimia.

Źródło: GazetaPrawna.pl

Zmieniony ( 23.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.