Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 140 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow wojny globalistów i wojny globalne 21 arrow Obecnie wszyscy mamy być frajerami. Ad. Antysemityzm
Tuesday 19 October 2021 14:16:33.35.
W Y S Z U K I W A R K A
Obecnie wszyscy mamy być frajerami. Ad. Antysemityzm Drukuj Email
Wpisał: Ewa Działa-Szczepańczyk   
24.09.2021.

 

 

Obecnie wszyscy mamy być frajerami.

Ad. Antysemityzm 38/2021 (533)

https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=460&wysijap=subscriptions

Szanowna Pani Małgorzato

Czasy się zmieniają, ale jedno w naturze ludzkiej się nie zmienia – pociąg do posiadania jak największej ilości dóbr, najlepiej zdobytych jak najmniejszym kosztem. I to jest niezmienne i naturalne (dziecko chapie wszystko do siebie, dopiero uspołecznienie pozbawia go tej skłonności lub znacznie ją ogranicza).

Nienaturalne jest to, gdy bogacenie się odbywa się za wszelka cenę i staje się „filozofią życia”.

Jak wiadomo handel i bankowość zawsze były źródłem bogactwa zdobywanego stosunkowo małym wysiłkiem, zwłaszcza wówczas gdy ów „wysiłek” wspomagany był „filozofią życia” polegającą na traktowaniu „klienta” jako potencjalnego frajera skłonnego dać się oszukać. Jeżeli „biznesmen” żyje we wspólnocie narodowej, do której należy, to posługiwanie się taką „filozofią życia” staje się dla niej nieakceptowalne, bo prowadzi do jej destrukcji.

Natomiast sytuacja zmienia się, gdy „biznesmen” żyje wewnątrz obcej dla niego społeczności, z którą się nie identyfikuje, mało tego traktuje ją jako zbiór frajerów do obskubania. Tak więc, tak dobrze znane nam postawy życiowe, zupełnie dla nas niezrozumiałe, mogły się narodzić tylko w sytuacji „życia jednego w drugim”. I tak też się stało – już dawno, przed wiekami i trwa do dnia dzisiejszego. Gorzej, że obecnie dysponenci owej „filozofii” realizują swoje biznesy w skali globalnej. To nie jest dla większości mieszkańców naszej planety dobra wiadomość. Minęły czasy wolnego wyboru czy chcesz być frajerem, czy nie. Obecnie wszyscy mamy być frajerami.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Zmieniony ( 24.09.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.