Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 112 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Demonstracje arrow "Niepodległość nie na sprzedaż" hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości
Friday 22 October 2021 17:29:16.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Niepodległość nie na sprzedaż" hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości Drukuj Email
Wpisał: Robert Bąkiewicz i Witold Tumanowicz   
12.10.2021.

"Niepodległość nie na sprzedaż" hasłem tegorocznego Marszu Niepodległości

https://pch24.pl/niepodleglosc-nie-na-sprzedaz-haslem-tegorocznego-marszu-niepodleglosci/


===================================

Zobacz: https://pch24.pl/wp-content/uploads/2021/10/Marsz-Niepodleglosci.jpg

================

Hasło tegorocznego Marszu Niepodległości brzmi „Niepodległość nie na sprzedaż” – ogłosili na zorganizowanej w środę konferencji prasowej Robert Bąkiewicz i Witold Tumanowicz, organizatorzy wydarzenia.

Spotykamy się tutaj, żeby zaprosić na Marsz Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada. Godzina rozpoczęcia 11.11 jest również przenośnią do wydarzeń, które odbędą się już za miesiąc. Chcieliśmy z tego miejsca również powiedzieć, jakie będzie hasło tegorocznego Marszu Niepodległości. To hasło wpisuje się bardzo dobrze w przestrzeń historyczną, ale również bieżących wydarzeń i wydarzeń, które zapewne będą nas spotykały w niedalekiej przyszłości. Hasło brzmi: „Niepodległość nie na sprzedać” – powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Bąkiewicz przypomniał, że walka o niepodległość i suwerenność Polski to nie tylko historia sprzed 100 lat, ale również teraźniejszość, co pokazują ostatnie wydarzenia jak spór Polski z UE i wyrok TK w sprawie nadrzędności prawa krajowego nad prawem unijnym.

Zapraszamy wszystkich już 11 listopada, abyśmy w tym okresie pokazali, że jesteśmy za suwerenny i niepodległym państwem polskim; za państwem, które czuje się częścią Europy, bo zawsze byliśmy w Europie, zawsze byliśmy Europejczykami i zawsze byliśmy częścią cywilizacji łacińskiej i żebyśmy to głośno jako polscy patrioci 11 listopada pokazali na ulicach naszej stolicy – podkreślił.

Witold Tumanowicz przypomniał z kolei, że hasło „Niepodległość nie na sprzedaż” towarzyszyło Marszowi Niepodległości od samego początku tego wydarzenia w 2011 roku. – 11 listopada to jest ten czas, kiedy wszyscy patrioci powinni wyjść razem, wspólnie na ulice i manifestować przywiązanie do ojczyzny. Tego dnia odstawiamy na bok wszystkie spory polityczne i flagi UE. Wspólnie będziemy manifestować pod jedną, biało-czerwoną flagą. To nam przyświeca! – tłumaczył członek zarządu Ruchu Narodowego.

Wiemy, że wszystkie rządy do tej pory miały do wyboru albo pieniądze, albo niepodległość. Zazwyczaj wybierały pieniądze, przez co niestety niepodległość traciliśmy, a pieniędzy zaraz może się okazać też nie będzie. Dlatego my jako Stowarzyszenie Marsz Niepodległości mówimy bardzo jasno i wyraźnie „Niepodległość nie na sprzedaż” i z tym hasłem będziemy 11 listopada w Warszawie jak co roku manifestować – podsumował Tumanowicz.

Źródło: Media Narodowe

Zmieniony ( 12.10.2021. )
 
następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.