Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 125 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Bzdety za PiS-u arrow "Polska 2021-Bóg, honor i dziczyzna - lis" [Tomasz]
Friday 22 October 2021 19:23:53.35.
migawki
"Tajemnica stanu": Jaki procent pojedynczo zaszczepionych przyjęło drugą szprycę.
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Polska 2021-Bóg, honor i dziczyzna - lis" [Tomasz] Drukuj Email
Wpisał: Tomasz Lis   
12.10.2021.

 

 

"Polska ‘2021-Bóg, honor i dziczyzna - lis" [Tomasz]

 

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tomasz-lis-we-wpisie-o-polsce-2021-dodal-zdjecie-5-letniej-syryjki-zrobione-6-lat-temu-w-serbii?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-6313803&utm_campaign=wykop-poleca


Tomasz Lis we wpisie o „Polsce 2021” dodał zdjęcie 5-letniej Syryjki zrobione 6 lat temu w Serbii Redaktor naczelny „Newsweek Polska” Tomasz Lis we wpisie twitterowym o treści: „Polska’2021-Bóg, honor i dziczyzna” dodał zdjęcie 5-letniej dziewczynki z Syrii zrobione w 2015 roku.
Zdjęcie dodane przez Tomasza Lisa pokazuje kilkuletnią dziewczynkę śpiącą na kocu w lesie, wokół niej widać ubrania i butelki. Internauci komentujący wpis szybko zwrócili uwagę, że wbrew sugestii napisanej przez Tomasza Lisa fotografie nie przedstawia aktualnej sytuacji w Polsce.

Zdjęcie zostało wykonane w Serbii przez utytułowanego szwedzkiego fotografa Magnusa Wennmana. To jedna z fotografii z serii „Tam, gdzie śpią dzieci”, za którą Wennman zdobył liczne nagrody. Wszystkie zdjęcia z serii są dostępne w internecie.

Redaktor naczelny „Newsweek Polska” Tomasz Lis we wpisie twitterowym o treści: „Polska’2021-Bóg, honor i dziczyzna” dodał zdjęcie 5-letniej dziewczynki z Syrii zrobione w 2015 roku.

Zdjęcie dodane przez Tomasza Lisa pokazuje kilkuletnią dziewczynkę śpiącą na kocu w lesie, wokół niej widać ubrania i butelki. Internauci komentujący wpis szybko zwrócili uwagę, że wbrew sugestii napisanej przez Tomasza Lisa fotografie nie przedstawia aktualnej sytuacji w Polsce. Zdjęcie zostało wykonane w Serbii przez utytułowanego szwedzkiego fotografa Magnusa Wennmana. To jedna z fotografii z serii „Tam, gdzie śpią dzieci”, za którą Wennman zdobył liczne nagrody. Wszystkie zdjęcia z serii są dostępne w internecie.

Tomasz Lis nie odniósł się do krytycznych komentarzy pod wpisem. Lis jest najpopularniejszym polskim dziennikarzem na Twitterze, jego profil, na którym zamieszczono 44,1 tys. tweedów, obserwuje 953,6 tys. użytkowników. We wrześniu 2017 roku Lis wytknął na Twitterze ówczesnej premier Beacie Szydło, że magazyn „Time” nie uwzględnił jej na liście 46 kobiet zmieniających świat. Internauci szybko zwrócili uwagę dziennikarzowi, że w zestawieniu znalazły się tylko Amerykanki, głównie spoza polityki. W sierpniu 2019 roku Dominik Tarczyński z PiS skierował do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez redaktora Tomasza Lisa, który na Twitterze nazwał Donalda Trumpa kłamcą i pajacem. [I co ta prokuratura??? MD]

Zmieniony ( 12.10.2021. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.