Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 37 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Smoleńsk 2011 arrow Smoleńsk (Prokuratura) - Rejestrator S Z Y B K I E G O dostępu ATM-QAR
Friday 28 February 2020 23:54:25.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

29.02.20 Kielce – Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy

 
W Y S Z U K I W A R K A
Smoleńsk (Prokuratura) - Rejestrator S Z Y B K I E G O dostępu ATM-QAR Drukuj Email
Wpisał: Stefan Hambura   
27.03.2011.

Smoleńsk (Prokuratura) - Rejestrator S Z Y B K I E G O dostępu ATM-QAR

 27.03.2011

Wojskowa Prokuratura Okręgowa
w Warszawie
ul. Nowowiejska 26 B

00-911 Warszawa
Polen

 2924/10/Ha/Se      Berlin, 26.03.2011 r.

Po. Śl. 54/10
Katastrofa w ruchu powietrznym w dniu 10.04.2010

W N I O S E K

Działając jako pełnomocnik pokrzywdzonych w wyniku katastrofy rządowego samolotu pod Smoleńskiem (pełnomocnictwa w aktach), w sprawie której Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie prowadzi śledztwo o sygn. akt Po. Śl. 54/10, wnioskuję ponownie (pierwszy wniosek z dnia 15.12.2010 r.) o umożliwienie mi zapoznania się z zapisami rejestratora szybkiego dostępu ATM-QAR (parametrów lotu), której kopia znajduje się w aktach prokuratury oraz jest w dyspozycji Komisji pana ministra Jerzego Millera.

Pragnę podkreślić, że jest to jeden z kluczowych dowodów pozwalających wskazać na przebieg i przyczyny katastrofy.

Pismem Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie z dnia 24.12.2010 r. zostałem poinformowany, iż zapisy rejestratora szybkiego dostępu ATM-QAR poddawane były analizie przez wyspecjalizowaną instytucję oraz że po otrzymaniu tej opinii, opinia ta zostanie dołączona do akt postępowania.

 Jeszcze raz podkreślam, że moje wnioski – pierwszy z dnia 15.12.2010 r. oraz dzisiejszy – dotyczą umożliwienia mi zapoznania się z zapisami rejestratora szybkiego dostępu ATM-QAR, a nie zapoznania się z opinią w tej sprawie.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie w swoim piśmie z dnia 24.12.2010 r. słusznie używa określenia „rejestratora szybkiego dostępu ATM-QAR”. Za kilkanaście dni będziemy obchodzili pierwszą rocznicę „Katastrofy Smoleńskiej” i nadal jest brak dostępu do zapisów „rejestratora S Z Y B K I E G O dostępu ATM-QAR”.

Dotychczasowe postępowanie Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie narusza proceduralne prawo do efektywnego i skutecznego śledztwa. Europejska Konwencja o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności gwarantuje prawo do rzetelnego procesu. A z jej artykułu 2 zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu wynika proceduralne prawo do efektywnego i skutecznego śledztwa.

Kopia tego wniosku zostanie przesłana do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta.

 Stefan Hambura

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.