Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 106 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow Fukushima przekreśli atom?
Tuesday 07 April 2020 11:32:22.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Fukushima przekreśli atom? Drukuj Email
Wpisał: rzepa   
15.04.2011.

Fukushima przekreśli atom?

mak 12-04-2011 http://www.rp.pl/artykul/526104,641796-Fukushima-przekresli-atom-.html

Po wypadku w Fukushimie opcja energetyki jądrowej jest w Europie zamknięta – mówi prof. Władysław Mielczarski

Polska powinna wykorzystać obecne, dostępne źródła do produkcji energii zamiast inwestować w energetykę jądrową – uważa prof. Władysław Mielczarski, europejski koordynator ds. połączeń transgranicznych.

— Trzeba wzmocnić zabezpieczenia w elektrowniach atomowych, a to oznacza wzrost kosztów ich budowy o 30-40 proc. – ocenia prof. Władysław Mielczarski.

Dodaje, że przed wypadkiem w elektrowni atomowej w Fukushimie koszt 1 MWh energii sprzedawanej z elektrowni atomowej szacowano na ponad 500 zł, teraz ocenia go na ok. 700 zł. Tymczasem obecnie cena „czarnej” energii na rynku hurtowym kształtuje się na poziomie 195 zł za MWh, a energii „zielonej” wynosi ok. 450 zł.

- Żadna z zachodnich firm nie deklaruje chęci budowy w Polsce elektrowni atomowej. PGE nie ma natomiast tak dużej zdolności kredytowej, by udźwignąć inwestycję ocenianą na ponad 30 mld zł - dodaje prof. Mielczarski.

Jego zdaniem na gwarancje kredytowe ze strony rządu PGE też nie ma szansy. Komisja Europejska deklaruje bowiem, że energetyka atomowa musi rozwijać się w warunkach rynkowych.

www.energianews.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.