Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 94 gości
S T A R T arrow Kultura i okolice arrow Oświata oraz naukawcy arrow Nauka a dyktat dopuszczonych do pisania ciemniaków.
Monday 30 November 2020 09:31:47.31.
migawki
 

Wezwanie do postu i modlitwy w czasie Adwentu 2020 roku

Ci niby-rządzący - prezes, premier [nie liczmy dokooptowanych urzędników, jak Niedzielski itp.] w panice miotają się, zachowują się jak przerażeni idioci czy wariaci podczas pożaru na strychu, gdy schody już się spaliły. Piszą o tym nawet ich sojusznicy. Kto wie, co - czy kto - ich tak przeraża? [proszę o krótkie sugestie, ale bez sloganów].

=================

Połajanki w łże-prawicy: - W negocjacjach nie można być, za przeproszeniem, "miękiszonem", trzeba być twardym, trzeba potrafić dbać o interesy własnego kraju, Polski - mówił Ziobro w kontekście prowadzonych przez premiera Morawieckiego negocjacji wokół budżetu UE i mechanizmu praworządności.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nauka a dyktat dopuszczonych do pisania ciemniaków. Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
09.12.2007.

Nauka a dyktat dopuszczonych do pisania ciemniaków.

Rzepa (internet, XII ’07) ma następujące działy „nauki”: Ekologia, Internet i komputery, Medycyna, Natura, Psychologia, Motoryzacja, Dla domu, Kosmos, Archeologia, Gadżety.

Te niedouki nie nauczyły się w szkółce, że Nauka to sztuka poznawania Rzeczywistości. Jej koroną jest filozofia, niżej Nauka dzieli się na Humaniora (historia, kulturoznawstwo, muzykologia, psychologia itd.) i Nauki Ścisłe ( fr. i ang.: Science) , czyli matematyka (królowa nauk ścisłych, głąbie!), fizyka, chemia, biologia i pokrewne. Są też (poniżej w klasyfikacji) nauki stosowane.

Ale gadżety i dla domu nie mają, bęcwale, z nauką wiele wspólnego. Jak i (cenne skądinąd) piekarstwo czy masarstwo. Fakt, że ktoś sylabizuje, nie czyni z typa Intelektualisty. Ani to, że lubi łapać karaski w stawie. Szczególnie, gdy staw (z pałacem) jest ukradziony ("prez." LW).

Toż to Ciemny Wiek nastaje!

Zmieniony ( 07.01.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.