Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Zaczynają się ataki na gaz łupkowy
Friday 23 October 2020 02:33:51.30.
migawki
 

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.[Wprawo]

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Zaczynają się ataki na gaz łupkowy Drukuj Email
Wpisał: Mateusz Zbróg   
24.05.2011.

Zaczynają się ataki na gaz łupkowy

ZA: http://www.bibula.com/?p=38334

 „Kraj mógł być możny i bogaty. Nie użyliśmy daru natury.” – takimi słowami podsumował rozbiory Polski Tadeusz Czacki, członek Komisji Kruszcowej, pierwszej w świecie służby geologicznej. Czy już niedługo będziemy go co chwilę cytować?

Ostatnio dwóch czeskich ekspertów ds. bezpieczeństwa stwierdziło, iż odkrycie złóż gazu łupkowego w Polsce stanie się przyczyną wielkich rozgrywek szpiegowskich. Według wstępnych raportów amerykańskich w naszym kraju jest przynajmniej 5,3 bln metrów sześciennych możliwego do eksploatacji gazu łupkowego. Taka ilość może zaspokoić polskie potrzeby na gaz na najbliższe 300 lat. Fakt ten jest alarmem dla Rosji. Dla Kremla bowiem surowce to nie tylko zarobek, ale również broń polityczna, służąca do uzależniania dostawców. Długo można by wymieniać działania rosyjskie w rodzaju przerywania dostaw dla „niepokornych”.

Dla Polski kwestia pozyskiwania gazu z niekonwencjonalnych źródeł jest sprawą niesamowicie ważną. Potwierdzeniem, że złoża te da się efektywnie eksploatować niech będzie fakt, iż Amerykanie planują zwiększać procentowy udział gazu łupkowego w ogólnym wydobyciu. Jest to spowodowane głównie wielkimi zasobami tego gazu. W naszym przypadku dochodzi również kwestia budowanych obecnie rurociągów, które omijają nasz kraj. Jak ważki jest to temat, pokazuje nam mająca odbyć się za kilka dni wizyta prezydenta Obamy w Warszawie. Wcześniej omijał nasz kraj, jak tylko mógł. Po raporcie mówiącym o olbrzymich zasobach gazu w Polsce nagle znalazł nieco czasu, by zajrzeć nad Wisłę…

Czescy eksperci zwracają uwagę na jedno, bardzo ciekawe zagadnienie. Według nich Rosja jest bardzo ostrożna w swych działaniach, nie chce stosować nacisków itp. metod. Czesi wskazują na podwyższoną aktywność ekologów w czasie, gdy prowadzone były rozmowy o rozmieszczeniu w Polsce i Republice Czeskiej elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej. Podobnie dzieje się teraz. W polskich mediach już pojawiają się głosy, że jedna z metod pozyskiwania gazu – szczelinowa – jest ogromnym zagrożeniem dla przyrody. Kampania propagandowa zatem już się zaczęła, możemy spodziewać się najgorszego. Przedstawiciele PGNiG zaczynają się obawiać, czy nie zostanie wprowadzony zakaz wydobywania gazu z pokładów niekonwencjonalnych w całej Unii Europejskiej. We Francji, w której odkryto drugie co do wielkości zasoby gazu łupkowego (zaraz za polskimi) Zgromadzenie Narodowe zakazało wydobycia ze względów ekologicznych. Czy w Polsce uda się zahamować to szaleństwo?

Mateusz Zbróg

Za: narodowcy.net

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.