Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 28 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow MĄDRA JOLA w Japonii (II) arrow Japonia zrezygnuje z atomu?
Wednesday 20 February 2019 06:54:07.27.
W Y S Z U K I W A R K A
Japonia zrezygnuje z atomu? Drukuj Email
Wpisał: rzepa   
09.06.2011.

Japonia zrezygnuje z atomu?

b.m.,reuters 09-06-2011 http://www.rp.pl/artykul/532790,671170_Japonia_zamknie_wszystkie_elektrownie_jadrowe_.html

Wszystkie 54 działające obecnie japońskie reaktory jądrowe mogą zostać zamknięte do kwietnia 2012 r.

Od czasu marcowego trzęsienia ziemi i późniejszego tsunami, które doprowadziły do katastrofy w elektrowni Fukushima, ze względów bezpieczeństwa wstrzymana została praca części reaktorów w innych elektrowniach. W efekcie całkowita moc pochodząca z japońskich elektrowni jądrowych spadła do poziomu 17 580 MW – to zaledwie 36 proc. możliwości wytwórczych wszystkich elektrowni jądrowych w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Według japońskiego prawa, każdy z czynnych reaktorów co 13 miesięcy musi zostać zamknięty w celu przeprowadzenia okresowej inspekcji. Praca ostatniego z obecnie działających 19 reaktorów – reaktora nr 6 w największej na świecie elektrowni jądrowej Kashiwazaki-Kariwa – musi zostać wstrzymana 9 kwietnia 2012 r.

Ministerstwo Handlu szacuje, że w przypadku decyzji o rezygnacji z atomu i konieczności zastąpienia go energią pochodzącą z innych źródeł, koszty tej operacji mogą przekroczyć 30 mld dol. rocznie.

www.energianews.pl

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.