Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 20 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeź niewiniątek arrow zdjęcie USG dziecka poczętego "obraźliwe"
Tuesday 20 October 2020 01:40:16.30.
W Y S Z U K I W A R K A
zdjęcie USG dziecka poczętego "obraźliwe" Drukuj Email
Wpisał: www.piotrskarga   
16.06.2011.

USA: zdjęcie USG dziecka poczętego ”obraźliwe” dla organizatorów festynu


2011-06-15 http://www.piotrskarga.pl/ps,7374,2,0,1,I,informacje.html

W stanie Illinois grupie obrońców życia zakazano udziału w paradzie planowanej na 2 lipca, z powodu baneru przedstawiającego zdjęcie USG dziecka poczętego. Organizatorzy parady stwierdzili, że zdjęcie nienarodzonego dziecka może być „obraźliwe” dla niektórych osób.

Uznali, że nienarodzone dziecko jest zbyt obraźliwe – mówił dziennikarzom, wyraźnie oburzony, Martin Kelley, współzałożyciel katolickiej organizacji pro-life w mieście Palatine. – To jest zdjęcie USG, przedstawiające dziecko poczęte. Nie jest to wizerunek dziecka zabitego w wyniku aborcji – zapewnił.

Na banerze katolickiej organizacji, obok zdjęcia USG dziecka poczętego, znalazł się także wizerunek kobiety w podeszłym wieku i napis: „Katolicy z okręgu Palatine szanują życie… od poczęcia aż do naturalnej śmierci”.

Grupa maszerowała z podobnym banerem w ub. roku. Jednak obecnie organizatorzy zażądali usunięcia zdjęcia nienarodzonego dziecka. Kelly wyjaśnia, że nie jest to możliwe, gdyż oznaczałoby to zmianę punktu widzenia, zgodnie z którym życie zaczyna się w chwili poczęcia.

Parada połączona z festynem w mieście Palatine ma się odbyć 2 lipca. Jak na razie uczestnictwo w niej potwierdziło 80 różnych organizacji. Imprezę sponsoruje Palatine Jaycees.  

Organizatorzy odmówili udziału w paradzie katolickiej organizacji, ponieważ nie chciała ona współpracować z nimi i nie przedstawiła nowych banerów do zatwierdzenia, a także nie zgodziła się na jakiekolwiek zmiany w istniejących materiałach wizerunkowych. Według zarządu firmy Jaycees, baner ze zdjęciem dziecka poczętego jest obraźliwy. Jej rzecznik skarżył się, że po zeszłorocznej paradzie wiele osób było oburzonych plakatem katolickiej organizacji.

Obrońcy życia przypominają, że podczas parady spotkali się z ogromnym aplauzem. Ubolewają, że organizatorzy nie wyrazili zastrzeżeń do materiałów „rodzin lesbijskich i gejowskich”, które wezmą udział w planowanym festynie, a „czepiają się” właśnie ich.  

Źródło: LIfeSiteNews.com, AS

Zmieniony ( 16.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.