Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 44 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Polska po 10 IV arrow Najwyraźniej i mój umysł niedomaga
Friday 21 February 2020 09:43:58.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Najwyraźniej i mój umysł niedomaga Drukuj Email
Wpisał: Jacek Czabański   
25.06.2011.

List Jacka Czabańskiego do sędziego Jabłońskiego: "Najwyraźniej i mój umysł niedomaga. I ja tych sukcesów rządu nie widzę"

2011-06-23 http://wpolityce.pl/view/14051/List_Jacka_Czabanskiego_do_sedziego_Jablonskiego___Najwyrazniej_i_moj_umysl_niedomaga__I_ja_tych_sukcesow_rzadu_nie_widze_.html

[ w oryginale śliczny rysunek Andrzeja Krauze, zob.! md]

Drodzy czytelnicy portalu wPolityce.pl,

Poniżej list, który wysłałem do sędziego Macieja Jabłońskiego z Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy - tego sędziego, który uznał, że branie środków uspokajających po stracie brata i przyjaciół w tragicznej i do dziś niewyjaśnionej katastrofie oznacza konieczność przeprowadzenia badań psychiatrycznych:

Szanowny Panie Sędzio,

kimże jak nie wariatem jest człowiek, który krytykuje panującego Premiera! Wyłącznie człowiek o słabym umyśle i oderwany od rzeczywistości może nie widzieć sukcesów naszego rządu: powszechnego dobrobytu, bezpieczeństwa, niskich podatków, szerokich autostrad i szybkich kolei, sprawnej służby zdrowia i szczęśliwej ludności. Kiedy więc przez oblicze Wysokiego Sądu trafił człowiek krytykujący nasz Rząd, jakże słuszna była decyzja - podjęta przecież w imię jego własnego dobra - aby skierować go na badania psychiatryczne, gdyż najpewniej - nieszczęsny - nie wie co czyni, a zatem i odpowiadać przed Wysokim Sądem za swe niecne uczynki nie może.

Lecz najwyraźniej i mój umysł niedomaga. I ja tych sukcesów rządu nie widzę, często i mi krytyczne słowo się wymsknie. Najwyraźniej jestem wariatem!

Proszę więc Wysoki Sąd i mnie przebadać i postąpić ze mną później należycie, tak abym nie zakłócał już powszechnej szczęśliwości w kraju, w którym wszystkim żyje się lepiej, a kto myśli inaczej ten wariat.

Z właściwym poważaniem,

Jacek Czabański

Zachęcam do pójścia w moje ślady i wysyłania powyższego listu do Pana Sędziego Macieja Jabłońskiego na adres:

Szanowny Pan Sędzia Maciej Jabłoński

Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy

srmstwar@warszawa.so.gov.pl

To unikalna szansa na darmowe przebadanie co najmniej jednej trzeciej narodu. Nie zmarnujmy jej.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.