Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 98 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Polska po 10 IV arrow "Stadion Narodowy" najdroższym stadionem świata?
Monday 06 April 2020 19:34:37.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Stadion Narodowy" najdroższym stadionem świata? Drukuj Email
Wpisał: rzepa   
27.06.2011.

Stadion „Narodowy” najdroższym stadionem świata?

gazeta.pl,pmaj 27-06-2011

http://www.rp.pl/artykul/9210,679630-Stadion_Narodowy_najdrozszy_na_swiecie_.html

Biorąc pod uwagę koszt pracy robotników w Polsce Stadion Narodowy będzie najdroższym stadionem świata - twierdzi polski architekt

- Muszę niestety stwierdzić, że zarówno w liczbach bezwzględnych jak i po przeliczeniu na dolary, budujemy rekordzistę - najdroższy stadion świata - uważa Edmund Obiała, który budował stadiony w Australii i Emiratach Arabskich, uczestniczył również w projektowaniu nowego Wembley.

Architekt zarzuca, że tłumaczenie kosztów stosowane przez osoby odpowiedzialne za budowę nie ma pokrycia w rzeczywistości. - W Polsce często przytacza się w celu usprawiedliwienia tak wysokich kosztów, przykład Wembley czy Emirates Stadium. Dane bierze się wówczas z Wikipedii, ale wiele osób zapomina, że na koszt tych stadionów wpływa także koszt wykupu gruntów (np. w przypadku Wembley to 126 mln funtów) oraz inwestycji towarzyszących - przypomina.

Obiała przekonuje, że koszt rozsuwanego dachu (będzie zamontowany na Narodowym - red.) nie musi znacząco podnosić ceny całej inwestycji. - Na Wembley koszt dachu zasuwanego wyniósł ok. 3 proc. kosztów budowy, a w Sydney koszt całej konstrukcji, która miała wspierać dach zamykany wynosił ok. 0,8 proc. - ripostuje.

Zwraca uwagę, że problemem może być nie tylko utrzymanie obiektu, ale również jego remont. Jego zdaniem co roku na fundusz remontowy należy odkładać kilkadziesiąt milionów złotych, by po dwudziestu latach móc odnowić stadion.

rp.pl

Zmieniony ( 27.06.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.