Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 111 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow Brytyjczycy chcieli zbagatelizować Fukushimę
Tuesday 07 April 2020 12:37:07.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Brytyjczycy chcieli zbagatelizować Fukushimę Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
01.07.2011.

Brytyjczycy chcieli zbagatelizować Fukushimę

W związku z katastrofą w Japonii rządy Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Tajlandii i Malezji zrezygnowały z budowy nowych reaktorów.

 [oczywiście chodzi o rząd brytyjski, nie żadnych Brytyjczyków... MD]

 

b.m.,guardian 01-07-2011, http://www.rp.pl/artykul/681774-Brytyjczycy-chcieli-zbagatelizowac-Fukushime.html

Rząd brytyjski, we współpracy z koncernami wytwarzającymi energię jądrową, planował tuż po wybuchu w elektrowni Fukushima zorganizowaną kampanię, mającą na celu zabezpieczenie ich interesów w Wielkiej Brytanii

Do e-maili w tej sprawie dotarł dziennik "The Guardian". Według jego ustaleń Departament Energetyki współpracował ściśle z trzema koncernami: EDF Energy, Arevą i Westinghouse, w celu zapewnienia, że wypadek w Japonii nie storpeduje planów budowy w Wielkiej Brytanii reaktorów jądrowych nowej generacji.

- To wydarzenie (awaria w elektrowni Fukushima, red.) może spowodować globalny odwrót od energetyki jądrowej. Musimy zrobić wszystko, by antynuklearne lobby nie zdobyło teraz swojego przyczółka – pisał w jednej z wiadomości anonimowy przedstawiciel Ministerstwa Biznesu, Innowacji i Umiejętności.

Z ujawnionych wiadomości wynika również, że przedstawiciele administracji rządowej sugerowali, że jeśli koncerny energetyczne będą przesyłać im swoje komentarze odnośnie wydarzeń w Japonii, to będą one mogły być wplatane w oficjalne oświadczenia rządowe. – Musimy wspólnie opracowywać przekaz, który zostanie przedstawiony mediom i opinii publicznej – napisano w innym e-mailu.

Brytyjczykom zależało również bardzo na tym, by awaria w Fukushimie pod żadnym pozorem nie była porównywana do katastrofy w Czarnobylu.

Rzecznik prasowy organizacji Greenpeace, Louise Hutchins, określiła ujawnioną korespondencję mianem "skandalicznej zmowy". – To jasno pokazuje, że rząd jest zaślepiony wizją energii jądrowej i w tym zakresie nie można wierzyć ani jemu, ani koncernom energetycznym – powiedziała Hutchins.

Wypadek w elektrowni Fukushima, który wydarzył się 11 marca w wyniku trzęsienia ziemi i następującego po nim tsunami, zmusił do ewakuacji 80 tys. osób. Sondaże opinii publicznej przeprowadzone tuż po tym wydarzeniu wskazywały na gwałtowny odwrót poparcia społecznego od energetyki jądrowej, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. W związku z katastrofą w Japonii rządy Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Tajlandii i Malezji zrezygnowały z budowy nowych reaktorów.

www.energianews.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.