Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 37 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow Brytyjczycy chcieli zbagatelizować Fukushimę
Wednesday 08 July 2020 07:38:21.29.
migawki

 Pielgrzymka 2020. Piesza Międzynarodowa Pielgrzymka Tradycji Katolickiej Warszawa-Jasna Góra

Proszę o gorące modlitwy o zdrowie ks. prof. Stanisława KOCZWARY.

12.07.20 Warszawa  Msza Święta i Pokutny Marsz Różańcowy za Ojczyznę 

Powiadomiono mnie, że część zwolenników Konfederacji, proponuje "skreślenie obu kandydatów". Jest to wyjątkowo egoistyczna głupota, bo promuje faceta ewidentnie poddanego rozkazom sił zła, kłamstwa. Zapytajcie go: „Kto spalił Jolantę Brzeską”.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Brytyjczycy chcieli zbagatelizować Fukushimę Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
01.07.2011.

Brytyjczycy chcieli zbagatelizować Fukushimę

W związku z katastrofą w Japonii rządy Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Tajlandii i Malezji zrezygnowały z budowy nowych reaktorów.

 [oczywiście chodzi o rząd brytyjski, nie żadnych Brytyjczyków... MD]

 

b.m.,guardian 01-07-2011, http://www.rp.pl/artykul/681774-Brytyjczycy-chcieli-zbagatelizowac-Fukushime.html

Rząd brytyjski, we współpracy z koncernami wytwarzającymi energię jądrową, planował tuż po wybuchu w elektrowni Fukushima zorganizowaną kampanię, mającą na celu zabezpieczenie ich interesów w Wielkiej Brytanii

Do e-maili w tej sprawie dotarł dziennik "The Guardian". Według jego ustaleń Departament Energetyki współpracował ściśle z trzema koncernami: EDF Energy, Arevą i Westinghouse, w celu zapewnienia, że wypadek w Japonii nie storpeduje planów budowy w Wielkiej Brytanii reaktorów jądrowych nowej generacji.

- To wydarzenie (awaria w elektrowni Fukushima, red.) może spowodować globalny odwrót od energetyki jądrowej. Musimy zrobić wszystko, by antynuklearne lobby nie zdobyło teraz swojego przyczółka – pisał w jednej z wiadomości anonimowy przedstawiciel Ministerstwa Biznesu, Innowacji i Umiejętności.

Z ujawnionych wiadomości wynika również, że przedstawiciele administracji rządowej sugerowali, że jeśli koncerny energetyczne będą przesyłać im swoje komentarze odnośnie wydarzeń w Japonii, to będą one mogły być wplatane w oficjalne oświadczenia rządowe. – Musimy wspólnie opracowywać przekaz, który zostanie przedstawiony mediom i opinii publicznej – napisano w innym e-mailu.

Brytyjczykom zależało również bardzo na tym, by awaria w Fukushimie pod żadnym pozorem nie była porównywana do katastrofy w Czarnobylu.

Rzecznik prasowy organizacji Greenpeace, Louise Hutchins, określiła ujawnioną korespondencję mianem "skandalicznej zmowy". – To jasno pokazuje, że rząd jest zaślepiony wizją energii jądrowej i w tym zakresie nie można wierzyć ani jemu, ani koncernom energetycznym – powiedziała Hutchins.

Wypadek w elektrowni Fukushima, który wydarzył się 11 marca w wyniku trzęsienia ziemi i następującego po nim tsunami, zmusił do ewakuacji 80 tys. osób. Sondaże opinii publicznej przeprowadzone tuż po tym wydarzeniu wskazywały na gwałtowny odwrót poparcia społecznego od energetyki jądrowej, zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i na całym świecie. W związku z katastrofą w Japonii rządy Niemiec, Włoch, Szwajcarii, Tajlandii i Malezji zrezygnowały z budowy nowych reaktorów.

www.energianews.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.