Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow demografia a rzeź niewiniątek arrow Nie jestem za zabijaniem was, ale...
Tuesday 20 October 2020 03:00:39.30.
W Y S Z U K I W A R K A
Nie jestem za zabijaniem was, ale... Drukuj Email
Wpisał: DelfInn   
12.07.2011.

Nie jestem za zabijaniem was, ale...

DelfInn http://delfin.nowyekran.pl/post/20416,nie-jestem-za-zabijaniem-was-ale

Emerytowany szef watykańskiej Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kard. Francis Arinze ostro skrytykował polityków, którzy twierdzą, że są osobiście przeciw aborcji, ale nie chcą narzucać swoich poglądów innym.

 

- To tak, jakbym wam powiedział: „Osobiście nie jestem za tym, żeby was zabijać. Ale skoro są w Senacie i Izbie Reprezentantów tacy, którzy chcą was wystrzelać, to nie będę im narzucał swoich poglądów” - stwierdził kardynał.

 

- Bądźmy poważni! Tu chodzi o Prawo Boże, a nie o przepisy klubu tenisowego – dodał, przemawiając do uczestników konferencji w Christendom College w Wirginii.

 

Pochodzący z Nigerii duchowny miał też pytanie do tych, którzy uważają, że aborcja jest potrzebna ze względu na przeludnienie. - Dlaczego nie pozwolicie, żeby was zastrzelić i w ten sposób zmniejszyć populację świata? - pytał kard. Arinze.

 

Podkreślił też, że za głód na świecie trzeba winić warunki polityczne, a nie brak żywności. – Współczesna nauka potrafiłaby uprawiać nawet Saharę, gdyby taka była wola polityczna – stwierdził afrykański hierarcha.

 za: www.wiara.pl

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.