Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 90 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow Polska po 10 IV arrow Kwiatkowski wysyła ściągę do posłów. O spocie PiS
Sunday 19 January 2020 19:14:10.28.
W Y S Z U K I W A R K A
Kwiatkowski wysyła ściągę do posłów. O spocie PiS Drukuj Email
Wpisał: dziennik   
21.07.2011.

Kwiatkowski wysyła ściągę do posłów. O spocie PiS

2011-07-21 http://wiadomosci.dziennik.pl/wybory/news/artykuly/346820,kwiatkowski-wysyla-sciage-do-poslow-o-spocie-pis.html

 

Krzysztof Kwiatkowski wysłał do posłów PO i PSL pismo wskazujące, jak komentować spot PiS krytykujący rząd - informuje "Rzeczpospolita".

List podpisany przez szefa resortu sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, powstał kilka dni ukazaniu się spotu PiS "Słowa prawdy". Ministrowi nie spodobała się wypowiedź jednej z bohaterek filmiku - Agnieszki, absolwentki prawa, która skarży się na słabą pracę i brak szans na opłacenie aplikacji.

Kwiatkowski podkreśla, że to obecna koalicja obniżyła opłaty za aplikację ustalone przez Zbigniewa Ziobrę. Przekonuje też, że w ostatnich latach nastąpiło "faktyczne" zwiększenie liczby przyjętych na aplikacje.

"To nie jest instrukcja, tylko uprzejme i nienarzucające się pismo. Minister ma prawo zająć stanowisko w sprawie, która go dotyczy" - mówi Joanna Dębek, rzecznik resortu.

Grażyna Kopińska z Fundacji im. Stefana Batorego uważa, że pismo ministra jest "niestosowne i niezręczne". "Powinien np. wystąpić na konferencji prasowej i odnieść się do sprawy, bo ma prawo się bronić. Ale rozesłanie takiej informacji do posłów koalicji jest niewłaściwe" - dodaje.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.