Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 110 gości
S T A R T arrow PUBLICYŚCI arrow Izabeli Falzmannowej - '08 arrow "Demokracja" - meandry
Sunday 28 February 2021 22:31:55.32.
migawki
            Nie podają statystyki zgonów na covid osób, które już zaszczepiono i nabrały rzekomej odporności.

  W styczniu otworzono na tej stronie [czy przeczytano do końca i ze zrozumieniem?] dwa miliony 84 tysiące artykułów. Kolejny rekord. Propagujcie więc, proszę. Powinna pomóc. Żebyśmy w lutym wyrównali tę liczbę, a będzie o 10% dni mniej...

  My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

                                                                                                     Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił
 
W Y S Z U K I W A R K A
"Demokracja" - meandry Drukuj Email
Wpisał: Izabela Falzmannowa   
27.01.2008.
Izabela Falzmannowa
"Demokracja" - meandry

Ostatnio 300 lewicowych aktywistów spośród 130 000 studentów uniwersytetu La Sapienza spowodowało odwołanie wykładu Papieża.

            Zastanawiając się nad paradoksami demokracji przypomniałam sobie jak przed wielu laty pewien znany dziennikarz żydowskiego pochodzenia poskarżył mi się, że jego synowie są prześladowani przez księdza. Byłam pewna, że wstrętny klecha wyrzucił ich z lekcji religii i już chciałam zapałać świętym oburzeniem, gdy okazało się, że wręcz przeciwnie - ksiądz zaprosił wałęsające się po korytarzu dzieciaki do klasy.

-Co w tym widzisz złego- zapytałam.
- Przecież nie życzę sobie, żeby moje dzieci chodziły na religię.
- No to im zabroń.
-Ale wtedy będą czuli się wykluczeni.
-No to im pozwól.
-Nigdy w życiu.

Z dalszej rozmowy wynikło, że znajomy uważał że 38 wierzących osób powinno zrezygnować z religii tylko po to żeby 2 niewierzące nie czuły się źle w klasie.

            Demokracja to rządy większości sprawowane tak aby mniejszość nie była poszkodowana i nie odczuwała, że jest mniejszością - podsumował znajomy.

            Demokracja to rządy mniejszości sprawowane tak, aby większość nie zorientowała się, że to nie ona rządzi - odparłam. Każde z nas pozostało przy swoim.

Zmieniony ( 10.02.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.