Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 17 gości
S T A R T arrow JOW-młot na partyjniactwo arrow pozory legalności arrow Kodeks Wyborczy łamie konstytucyjne prawa wyborców
Thursday 28 January 2021 02:48:34.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz: "mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia".

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Kodeks Wyborczy łamie konstytucyjne prawa wyborców Drukuj Email
Wpisał: Łażący Łazarz   
26.08.2011.

Kodeks Wyborczy łamie konstytucyjne prawa wyborców

[Miło, że kolejna grupa Zawiedzionych Polaków odkryła te sprawę. Na stronach JOW, oraz w dziesiątkach artykułów pisywaliśmy na ten temat. Jest też książka: Józef Franciszek Wójcik, „Prezydent Hebryd”, Rumia 1995 rok, opisująca szczegóły walki o sensowną Ordynację – z takimi wnioskami, jak teraz podaje ŁŁ.. . Ja dostałem zakłamaną „odpowiedź” z Sądu Najwyższego, za czasów prezesowania Adama Strzembosza. Gdy na jakimś profesorsko -rektorskim seminarium zadałem Adamowi Strzemboszowi pytanie, dlaczego Jego nazwiskiem podpisywane są oficjalne pisma SN z KŁAMSTWAMI - tylko się zaczerwienił.

Panowie, czy warto kosztem własnej d... odkrywać KOŁO? Mirosław Dakowski]

 

Łażący Łazarz

Właśnie weszliśmy na ring Sądu Najwyższego zaskarżając woluntarystyczne decyzje Państwowej Komisji Wyborczej, która nawet nie wie, że odmówić rejestracji komitetu musi postanowieniem a nie uchwałą.

Ale sprawa jest stokroć poważniejsza. Otóż sam kodeks Kodeks Wyborczy łamie konstytucyjną zasadę równości realizacji biernego prawa wyborczego. Obywatele, wyborcy nie zrzeszeni w partiach politycznych są praktycznie pozbawieni szans w wyborach do Sejmu i mają ograniczone (w porównaniu z partiami politycznymi) możliwości w wyborach do Senatu.

Zarejestrowanie Komitetu Wyborczego Wyborców i realizacja wymogów Kodeksu Wyborczego, przy czynnych dodatkowych utrudnieniach ze strony Państwowej Komisji Wyborczej to dla obywateli droga przez mękę.

Sprawa złamania zasady równości wygląda w sposób następujący.

 

Komitet Wyborczy Wyborców musi uzbierać 1000 podpisów pod wnioskiem o rejestrację w PKW. Partia polityczna tego wymogu nie ma. Partia może złożyć wniosek i natychmiast zbierać podpisy pod listami i kandydatami. Partie mogą złozyć wniosek wcześniej niż na 8 dni przed ustaleniem list, bo nie wstrzymuje ich wymóg zebrania 1000 podpisów. Komitet Wyborców najpierw musi wykonać tytaniczna pracę zebrania podpisów i dlatego najczęściej składa wniosek w ostatni dzień. Komitet musi potem jeszcze czekać 1-2 dni na zarejestrowanie. W tym czasie partie już zbierają podpisy pod listami i kandydatami. Przy odmowie zarejestrowania komitetu (np dlatego, że członek PKW ma słaby wzrok i nie może odczytać imion i nazwisk wpisanych ręcznie albo uważa, że nie ma takiego miasta Londyn, jest Lądek i Lądek Zdrój), pełnomocnik komitetu ma dwa dni na skargę (której zasady składania nie są określone przez polskie prawo) i kolejne 3 dni poczekać na wyrok Sądu Najwyższego. W tym czasie np. w weekend partie polityczne stoją pod kościołami, na festynach i wiecach ciułając podpisy dla swoich kandydatów. Komitet Wyborczy nie może, bo zbieranie podpisów pod kandydatami niezarejestrowanego komitetu to robota dla prokuratora. W ten sposób partia ma min. 8 dni na zebranie podpisów (5000 pod każdą listą poselską w danym okręgu i po 2000 pod każdym kandydatem na Senatora w danym okręgu) a Komitetowi może zostać 1 dzień (przy założeniu, że sprawę wygra). W jeden dzień to można sobie... hmm. Dodatkowo partia ma w naturalny sposób silniejszą pozycję w wyborach, posiada struktury i mniej lub bardziej znaną markę ułatwiające zbieranie podpisów.  Komitet wyborców musi je dopiero budować i tworzyć. Dziwimy się, że obywatele się przestają interesować polityką i sprawami publicznymi? Jakim prawem, jeśli tak właśnie jest realizowana konstytucyjna zasada równości w wyborach. Obywatel ma być zawsze dojną krową i posłusznym baranem, który ma pójść na wybory by zagłosować na tych co mu prezesi partii podetkną pod nos. Jeśli sam chce być aktywny i działać w polityce to musi albo na klęczkach prosić się takiego czy innego  wielkiego prezesa albo może sobie skoczyć tam, gdzie może panów majstrów legislatorów w d... pocałować. Nie dla psa wyborcza kiełbasa.

Wystarczy?

 

To dodajmy, że po przekroczeniu 3% progu wyborczego partia ma dofinansowanie (na koszt podatników), zwrócone koszty wyborów i kampanii, a Komitet Wyborczy Wyborców może co najwyżej wzrok nacieszyć z nosem na szybie.

 

Ta szyba, choć gruba, nie jest jednak nienaruszalna. Czas ją stłuc. Dlatego NE będzie skarżyć i nagłaśniać ten kanał w jaki politycy wpakowali Polaków. Chca być widać nieusuwalni. Niedoczekanie.

ŁŁ

Ps. wspomniana skarga na decyzję PKW jest tu:

http://pietkun.nowyekran.pl/post/24801,zaskarzylismy-decyzje-pkw

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.