Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 13 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow SMOLEŃSK po 10.IV.11 arrow Ekshumacja ciała Zbigniewa Wassermanna
Wednesday 20 January 2021 04:12:10.31.
migawki
 

My obecnie zachowujemy się często jak w ariergardzie pobitej armii, a przecież to Awangarda Zwycięstwa, kiedy nastąpi ten przełom - zależy od nas.

To całe aj-waj o szczepieniach celebrytów celowe: By ludziki poczuły zazdrość i zaczęły się pchać do szczepień.

Ja mam zamiar się zaszczepić. Ale tylko przez telefon. Tak, jak mnie leczą, tak będę się szczepił.

Yes! Yes! Yes! Polska ma pierwszą kobietę GMO! POLSKA WIELKI PROJEKT rozpoczęty!  

Była "pomroczność jasna", teraz jest "dobrowolność obowiązkowa"

Skuteczność penicyliny nie została udowodniona w kontrolowanych badaniach klinicznych, lecz w praktycznym jej stosowaniu w leczeniu rannych żołnierzy podczas II wojny światowej.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Ekshumacja ciała Zbigniewa Wassermanna Drukuj Email
Wpisał: Ewa Łosińska   
29.08.2011.

Ekshumacja ciała Zbigniewa Wassermanna

Ewa Łosińska, 29-08-2011 http://www.rp.pl/artykul/459542,708604-Przeprowadzono-ekshumacje-szczatkow-posla-Wassermanna.html

Dziś rano na cmentarzu na Bielanach w Krakowie ekshumowano szczątki posła Zbigniewa Wassermanna, jednej z ofiar katastrofy smoleńskiej.

Ekshumacja to rezultat opinii zespołu biegłych z Wrocławia, opracowanej na wniosek wojskowej prokuratury. Do ekshumacji doszło z powodu dużych rozbieżności między dokumentacją medyczną posła PiS pochodzącą z polskich szpitali, gdzie był leczony przed laty, a sekcją zwłok zrobioną przez Rosjan po katastrofie Tu-154. Domagała się ekshumacji m.in. córka posła Małgorzata Wassermann.

Szczątki Zbigniewa Wassermanna przewieziono już do krakowskiego Zakładu Medycyny Sądowej. Badania mają potrwać kilka dni.

Te rozbieżności w dokumentacji, o jakich „Rz" pisała, to m.in. stwierdzenie przez Rosjan obecności w przekazanych bliskim polityka szczątkach organów, które Zbigniewowi Wassermannowi usunięto podczas operacji.

W maju Żandarmeria Wojskowa zabrała z krakowskiego szpitala dokumentację medyczną Zbigniewa Wassermanna. Oficerowie Żandarmerii działali na polecenie prokuratury, która prowadzi śledztwo w sprawie katastrofy Tupolewa z 10 kwietnia 2010 roku.

O ekshumację do prokuratury wystąpiła też rodzina posła Przemysława Gosiewskiego. I w tym wypadku dane z sekcji parlamentarzysty PiS przekazane przez Rosjan nie zgadzają się ze stanem faktycznym, w tym anatomicznymi szczegółami budowy posła - twierdza jego bliscy.

- Mój ojciec 21 lat temu był poddany bardzo poważnej operacji, w wyniku której usunięto mu sporą część organów wewnętrznych - mówiła wiosną dziennikarzom Małgorzata Wassermann.

Stwierdziła nawet, że pozorowano wykonanie sekcji zwłok.

- 13 kwietnia 2010 r. ciało ojca było identyfikowane przez moją bratową i dyrektora biura poselskiego Mateusza Bochacika. W czwartek ciało było już na Torwarze i z zapewnień Mateusza wynika, że na pewno nie było ono poddane sekcji. On wiedział, że są charakterystyczne ślady na ciele ojca. Oglądał je i powiedział, że jest w stu procentach pewien, że nie było cięcia sekcyjnego. Jeżeli inne sekcje wyglądają tak, jak nasza, to znaczy, że jesteśmy pozbawieni tego rodzaju dokumentacji w Polsce -  tłumaczyła córka posła.

Naczelna Prokuratura Wojskowa podkreśla, iż nie ma wątpliwości co do tożsamości posła PiS, lecz co do „stwierdzeń w dokumentacji sądowo-lekarskiej badania zwłok zmarłego, otrzymanej z Rosji". Prokuratura nie chce też przesądzać, co to oznacza dla śledztwa, gdyby podejrzenia rodziny posła Wassermanna się potwierdziły.

- To wskazywałoby na możliwość preparowania przez Rosjan dokumentów. Miałoby to znaczenie także dla innych ofiar katastrofy i przebiegu całego śledztwa – twierdzi mecenas Rafał Rogalski, który reprezentuje część rodzin ofiar. W imieniu bliskich Przemysława Gosiewskiego już trzy razy składał wniosek o ekshumację jego szczątków. Na podobne wnioski zdecydowali się krewni Janusza Kurtyki i Stefana Melaka.

Ponowny pogrzeb Zbigniewa Wassermanna ma odbyć się 1 września na krakowskich Bielanach.

rp.pl

=================

Skąd inąd: Rzecznik NPW nie wykluczył, że może dojść do kolejnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej. - Mamy wnioski od rodzin innych ofiar. Każdy z nich będzie rozpatrywany indywidualnie. Decyzja o ewentualnej ekshumacji będzie należeć do prokuratura prowadzącego śledztwo - powiedział płk Rzepa. 

Ponieważ od przeszło roku Naczelna Prokuratura Wojskowa (to NPW powyżej) BLOKUJE  żądania ekshumacji ze strony Rodzin, więc może „coś drgnęło”, jakiś nacisk? ? MD

Zmieniony ( 29.08.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.