Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 124 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow EJ (jądrowa) postęp, przeżytek? arrow Śmierć w Fukushimie
Tuesday 07 April 2020 11:44:05.29.
migawki
 

Trzeźwi bądźcie i czuwajcie, bo przeciwnik wasz diabeł jak lew ryczący krąży, szukając, kogo by pożarł. Sprzeciwiajcie mu się mocni w Wierze, wiedząc, że to samo utrapienie spotyka braci waszych na świecie. A Bóg wszelkiej łaski, który wezwał was do swej wiecznej chwały w Chrystusie Jezusie, udoskonali, utwierdzi i ugruntuje utrapionych. 1P 1,5

===========
Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich. Dlatego weźcie na siebie pełną zbroję Bożą, abyście w dzień zły zdołali się przeciwstawić i ostać, zwalczywszy wszystko. List do Efezjan, 6 – 12,13
       Czy głupota jest grzechem?
 
W Y S Z U K I W A R K A
Śmierć w Fukushimie Drukuj Email
Wpisał: Cyborg   
07.09.2011.

Śmierć w Fukushimie

...Podobne praktyki stosowali Niemcy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Niepiśmiennych tureckich robotników nazywano "robaczkami świętojańskimi" , ułatwiwszy zakup używanego mercedesa, telewizora i wideo, odsyłano do domu anulując dyskretnie wizę.

 

cyborg59 - Będąc starym cyborgiem na zachodnich rubieżach Rzeczypospolitej....

Już raz widzieliście to zdjęcie [tylko w oryginale.. MD] . Robotnik mierzy promieniowanie w "najgorętszym" punkcie elektrowni. Zmarł na ostrą białaczkę. TEPCO twierdzi że śmierć nie ma związku z pracą przy pomiarach.

 TEPCO twierdzi że śmierć robotnika nie jest związana z pracą dla elektrowni, powołuje się przy tym na wyniki badań lekarzy zatrudnionych przez elektrownię którzy twierdzą że dawka pochłonięta nie przekracza 0,5 milisiwerta. [a ja sądziłem, że dawki zapisują i dokumentują DOZYMETRYŚCI... MD]

Obecne przepisy ministerialne o wypadkach wymagają przekroczenia 5 milisiwertów/rok a białaczka nie może wystąpić wcześniej niż rok po napromieniowaniu (czas poniżej roku ma oznaczać że przyczyna jest wcześniejsza).

Pracownik był zatrudniony przez firmę zewnętrzną i nic nie wiadomo o historii pracy, a śmierć nastąpiła pomiędzy 16-tym a 26-tym sierpnia. Zewnętrzny pośrednik nie podlega takiej kontroli jak elektrownia. Pracownik zatrudniony był przez tydzień przy pomiarach i zwolniony po tym jak nagle pogorszył się jego stan zdrowia.

Podobne praktyki stosowali Niemcy w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Niepiśmiennych tureckich robotników nazywano "robaczkami świętojańskimi" , ułatwiwszy zakup używanego mercedesa, telewizora i wideo, odsyłano do domu anulując dyskretnie wizę. Dziennikarz który ujawnił to wtedy otrzymał nagrodę Pulitzera, jego książkę z zapałem opublikowano w Polsce. Jak widać metoda jest dalej stosowana na całym świecie.

Na podstawie: The Mainichi Daily News, democraticuderground, prisonplanet 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.