Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 25 gości
S T A R T arrow Energetyka arrow Gazem!! arrow Nadaję ci imię "Nord Stream"
Friday 21 February 2020 06:40:31.28.
migawki
 

Wy jesteście solą ziemi. A jeśli sól zwietrzeje, czym będzie solona? [Mt. 5:13]

 
W Y S Z U K I W A R K A
Nadaję ci imię "Nord Stream" Drukuj Email
Wpisał: Waldemar Maszewski   
13.09.2011.

Nadaję ci imię Nord Stream

Omijający Polskę gazociąg stanowi doskonały przykład szkodliwej dla innych państw współpracy Berlina i Moskwy w dziedzinie energetycznej

Waldemar Maszewski, Hamburg

http://www.naszdziennik.pl

Do niemieckiej miejscowości Lubmin dopłynął rosyjski gaz z Wyborga

Po raz pierwszy w sobotę o godzinie 5.00 w Lubminie (Meklemburgia-Pomorze Przednie) zmierzono ciśnienie gazu, co oznacza, że dopłynął w to miejsce rosyjski gaz z Wyborga.

Rodzicami chrzestnymi gazociągu Nord Stream będą kanclerz Angela Merkel z prezydentem Dmitrijem Miedwiediewem.
Potrzeba było trzech dni, aby po otwarciu przez premiera Rosji Władimira Putina kurka ukończonej w sierpniu pierwszej nitki gazociągu gaz dotarł do Niemiec. Jest to na razie gaz techniczny, niezbędny do zapewnienia odpowiedniego ciśnienia w rurach gazociągu.
Prasa przy tej okazji ponownie epatuje czytelników informacjami, że jedna nitka gazociągu Nord Stream jest ukończona, a gaz ziemny z Rosji do Europy Zachodniej - z pominięciem Polski - popłynie już jesienią. Według telewizji NRD, oficjalne otwarcie całego projektu z wielką pompą nastąpi w listopadzie w Lubminie. Podczas oddania do eksploatacji obydwu rur gazociągu Nord Stream obecni będą kanclerz Merkel i prezydent Miedwiediew.
Omijający Polskę gazociąg stanowi doskonały przykład szkodliwej dla innych państw współpracy Berlina i Moskwy w dziedzinie energetycznej
. W przyszłości może skutecznie zablokować rozwój polskich portów w Szczecinie i Świnoujściu. Mimo licznych protestów ani Niemców, ani tym bardziej Rosjan nic to nie obchodzi. Wręcz odwrotnie - wydają się w pełni ukontentowani zarówno politycznym, jak i gospodarczym efektem inwestycji. W trakcie otwierania kurka z gazem Władimir Putin ogłosił wprost, że dzięki oddaniu do użytku bałtyckiej rury Ukraina utraci "ekskluzywne położenie" kraju tranzytowego dla rosyjskiego gazu płynącego do Europy. To samo dotyczy także Polski.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.