Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 63 gości
S T A R T arrow Społeczeństwo arrow Zdrowie - od 2010r. arrow Epidemii opornej gruźlicy - sztucznie wyhodowana ?
Friday 15 December 2017 14:45:27.24.
migawki
W każdą trzecią niedzielę miesiąca, teraz 17-go grudnia.

POZNAŃ – początek o godz. 12.30 Msza Święta za Ojczyznę w Sanktuarium Bożego Ciała przy ul. Krakowskiej. Po Mszy Świętej Pokutny Marsz Różańcowy. Zakończenie u Ojców Franciszkanów w Sanktuarium Matki Boskiej w Cudy Wielmożnej na Wzgórzu Przemysła.

ZAMOŚĆ –  o godz. 17-tej – w Kościele Rektoralnym Świętej Katarzyny, ul. Kolegiacka 3. Msza Święta za Ojczyznę a po niej Pokutny Marsz Różańcowy ulicami Zamościa.

 
W Y S Z U K I W A R K A
Epidemii opornej gruźlicy - sztucznie wyhodowana ? Drukuj Email
Wpisał: Mirosław Dakowski   
25.09.2011.

Epidemii opornej gruźlicy - sztucznie wyhodowana ?

Prof. Dorota Majewska

Napisałam wcześniej o doniesieniach epidemii gruźlicy  opornej na antybiotyki .  Nie wykluczam, że jest ona wywołana  bakterią sztucznie wyhodowaną w laboratorium, w taki sposób, żeby była bardziej zabójcza niż tradycyjna (podobnie jak było z niedawną epidemią zatruć zabójcza bakteria  E. Coli w Niemczech).  Jest możliwe, ze jest to sztuczna epidemia , bowiem wiadomo, ze firmy farmaceutyczne właśnie testują nowy typ szczepionek przeciwgruźliczych, których bezpieczeństwo i  skuteczność sa nieznane.    W tej sytuacji zachorowanie na gruźlicę może oznaczać wyrok śmierci.   Myślę wiec, ze warto sie  zaszczepić tradycyjną szczepionką BCG, jeśli ktoś nie był szczepiony lub nie zetknął sie z gruźlicą i nie wytworzył odporności (co można sprawdzić testem tuberkulinowym).   Nie sadze jednak, żeby obecnie warto było szczepić noworodki czymkolwiek,  jeśli  żyją one w zdrowej rodzinie. Myślę, ze można poczekać z tym szczepieniem, aż dziecko skończy co najmniej 4 miesiące.   Uważam, ze nie warto sie szczepić przeciw chorobom, które  sa stosunkowo łagodne lub łatwo dają sie leczyć dostępnymi lekami/metodami, ale przeciw tym, na które nie ma leków i które zagrażają życiu  – chyba jednak  warto.  Nie mniej, każdy musi w tej sprawie kierować sie własnym sądem, ew. instynktem i decydować za siebie.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.