Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 147 gości
S T A R T arrow O POLSKĘ arrow bieżące arrow Stop satanizmowi - stop abonamentowi
Saturday 24 October 2020 18:49:33.30.
migawki
 

24.10.20 Bielsko-Biała Msza Święta za Ojczyznę i Pokutny Marsz Różańcowy od 14-tej

Uchwalili bezczelnie „Bezkarność konowała+” pod szydliwą nazwą „Dobry Samarytanin”.

Polacy karnie noszą maseczki nawet na pustej ulicy. Tymczasem liczba stwierdzonych zakażeń rośnie. Okazuje się, że maskowanie nie działa, ale tego rząd nie przyzna za nic w świecie. Dlatego trzeba wskazać „wroga ludu”, który niweczy wysiłek całego narodu.

Co chcą nam powiedzieć celebryci, okraszający informację o złapaniu kowida: "dbajcie o siebie, noście maseczki"? Że sami zaniedbali i nie nosili, czy że ich samych to dbanie i noszenie przed niczym nie uchroniło?

 
W Y S Z U K I W A R K A
Stop satanizmowi - stop abonamentowi Drukuj Email
Wpisał: Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy   
29.09.2011.

Stop satanizmowi – stop abonamentowi

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2011-09-25

Jeśli TVP nie odwoła Adama Darskiego z uczestnictwa w programie The Voice of Poland, Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy będzie wzywać do obywatelskiego nieposłuszeństwa pod hasłem Stop satanizmowi – stop abonamentowi.

O tym poinformował ks. Bolesław Karcz w liście do prezesa TVP Juliusza Brauna.

Kraków, 24. 09. 2011 r.

Sz. P.

Prezes Zarządu

Telewizji Polskiej S.A.

dr Juliusz Braun

W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 19. 09. 2011 r. muszę stwierdzić, że z zaskoczeniem i zażenowaniem przyjmujemy argumentację Pana Prezesa, która świadczy o niezrozumieniu prawdziwej głębi problemu zagrożenia społecznego, jakie niesie promowanie osób oficjalnie opowiadających się po stronie ideologii satanizmu.

Błędem jest stawianie wartości przeciw wartościom. Wartości zawsze mają za zadanie podnosić i chronić człowieczeństwo. Człowieka odbiera się integralnie, tym bardziej, gdy istnieje w publicznej działalności, ale jeśli ta działalność oparta jest na ideologii zagrażającej społeczeństwu, to tym bardziej taka osoba nie powinna być promowana w telewizji publicznej, ani w żadnych innych mediach, pozostających pod kontrolą KRRiTv.

Zarząd TVP powinien znać również prawną stronę podejmowanych przez siebie decyzji. Stąd pozwalam sobie uświadomić Pana Prezesa, jak daleko odchyla się Pana myślenie od prawa polskiego i europejskiego.

W Polsce pierwszym oficjalnym dokumentem informacyjnym na temat grup destrukcyjnych był rozdział VII Raportu o stanie bezpieczeństwa państwa opublikowany w grudniu 1995 roku przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego, w którym wymieniono m.in. grupy pseudosatanistyczne, jako zagrażające bezpieczeństwu i pokojowi społecznemu. Na podstawie tego raportu nie pozwolono na zarejestrowanie struktury satanistycznej w Polsce, choć takie działania już wówczas były podejmowane. Raport o niektórych zjawiskach związanych z działalnością sekt w Polsce dokonany przez MSWiA w 2000 roku, opisuje morderstwa mające bezpośredni związek z satanizmem, wskazując na zagrożenia wypływające z tej ideologii (s. 7, 8),  co więcej raport ten ostrzega, iż szczególne zaniepokojenie budzi uaktywnienie się środowisk satanistycznych. Tylko w 1999 r. odnotowano 9 przypadków rytuałów satanistycznych, z którymi związane były takie czyny jak dewastacje cmentarzy, kościołów, kradzieże krzyży i ozdób z grobów, zabijanie zwierząt, handel narkotykami. Ideologia niektórych sekt doprowadza też ich członków lub sympatyków do prób samobójczych i dokonywania morderstw. W latach 1995-1999 zakwalifikowano 8 samobójstw jako mających związek przyczynowy z wyznawaną doktryną, przede wszystkim satanistyczną (s.50, 51 ww Raportu).

Parlament Europejski już dawno dostrzegł problem zagrożenia ideologią satanistyczną, jako groźną formą destrukcji społecznej. W ograniczeniu działalności grup destrukcyjnych, psychomanipuplacyjnych i w  tym sekt, ważnym głosem są rezolucje Parlamentu Europejskiego 1-2 z 9 marca 1982 r. i 1-109 z 13 kwietnia tego samego roku, jak również Raport Cottrela 1-47 z 2 kwietnia 1984 r., w którym zawarto wskazówki co do prawnej ochrony społeczeństwa wobec zagrożeń społecznych. Przewodniczący Parlamentu Europejskiego był zobowiązany do przekazania rezolucji Komisji i Radzie Wspólnot Europejskich, rządom i parlamentom państw członkowskich, a także Radzie Europy.

We Francji w 1995 roku powołano komisję dochodzeniową wobec zbadania nowych ruchów religijnych oraz grup o charakterze sekciarskim. Wynikiem tego dochodzenia jest Sprawozdanie Guyard’a, gdzie również jest wymieniony satanizm jako forma zagrażająca pokojowi społecznemu, tj. niebezpieczna społecznie. Psychomanipulacja, we Francji, karana jest tak samo jak zabójstwa.

Dziwi również fakt, iż Zarząd Telewizji Polskiej nie chce zauważyć społecznego głosu, który mówi NIE ! ZAGROŻENIU, które czuje społeczeństwo, a o którym również w kontekście satanistycznej ideologii pisze wspomniany Raport MSWiA.  Odzew społeczny jest bardzo liczny Panie Prezesie.

Chciałbym również zaznaczyć, że np. w Niemczech czy Francji osoba należąca do grupy zagrożenia społecznego (np. zadeklarowany scjentolog lub satanista) nie mogłaby uczyć w szkole państwowej, gdyż państwo dba o pokój społeczny i unika choćby pozorów promocji zagrożeń społecznych. Tymczasem, jak można zauważyć,  w Polsce można reklamować osobę o ideologii satanistycznej o pseudonimie Nergal a wcześniej Holocausto bez żadnej konsekwencji, nie widząc ze strony władz TVP w tym nic niewłaściwego. Jeszcze raz zwracamy uwagę na rażące łamanie Ustawy o Radiofonii i Telewizji, ponoć gwarantującej w publicznych mediach respektowanie chrześcijańskiego systemu wartości, przyjmując za podstawę uniwersalne zasady etyki.

Proszę zrozumieć, że nie jest to sprawa tylko Adama Darskiego, ale społecznego bezpieczeństwa, które zostało nadszarpnięte w kierowanej przez Pana telewizji publicznej. Dorobek Pana Darskiego oparty jest nie na pięknym śpiewie, ale na skrajnie destrukcyjnych występach i tekstach obrażających chrześcijan. Ponadto, Pan Darski nie uniknął w TVP gestów satanistycznych, na co zwróciliśmy uwagę również Panu Przewodniczącemu KRRiT Janowi Dworakowi w odrębnym piśmie i w odniesieniu do konkretnego zdjęcia.

Jeśli Pan Prezes nie rozwiąże tego problemu rezygnując w programie „The Voice of Poland” z Nergala to Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy będzie musiało wezwać do „obywatelskiego nieposłuszeństwa” pod hasłem STOP SATANIZMOWI – STOP ABONAMENTOWI. Zwrócimy się również do reklamodawców o wycofanie się z TVP, aby nie stracili na swym marketingowym wizerunku oraz podejmiemy wszelkie możliwe kroki w ramach prawa, gdyż widząc niepokój społeczny, mając na ten temat konkretne raporty i dokumenty, świadomie i zaparcie Zarząd TVP podtrzymuje decyzję o promocji ideologii satanistycznej zagrażającej społeczeństwu polskiemu.

Z bólem łączymy się z rodzicami, którzy przez ideologię satanistyczną stracili swoje dzieci, a dzisiaj na własne oczy widzą, i to za pieniądze z opłaconego przez nich abonamentu, jak promuje się destrukcję i ideologię przeciwną podstawowym prawom i wartościom.  Eksperci, wyspecjalizowani psycholodzy, dawno już udowodnili destrukcyjne efekty oddziaływania niektórych gatunków muzyki, tworzących również niebezpieczne środowiska dla społeczeństwa, a najbardziej dla młodych ludzi. Opisano również tzw. podprogowe programowanie jej odbiorców, powodujące m.in. wzrost agresji i asocjalność. Bez trudu można odnaleźć w Polsce renomowanych naukowców w tej dziedzinie!

Podkreślamy, że na naszej stronie www.ksd.media.pl jest już ponad 42 tysiące podpisów przeciw promowaniu ideologii satanizmu w TVP, nie licząc odrębnych list, które nadchodzą z różnych stron Polski, z inicjatywy najrozmaitszych środowisk.

Pozostaję w poważaniu i nieustającej modlitwie za Pana Prezesa.

Prezes ZG

Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy

                                                                                                               ks. dr Bolesław Karcz

Zmieniony ( 29.09.2011. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.