Strona Mirosława Dakowskiego
Odwiedza nas 35 gości
S T A R T arrow Inne polityczne arrow globaliści, ich metody arrow Feministki walczą z pannami
Thursday 24 October 2019 07:17:28.27.
migawki
Człowiek, kapłan, który w Ogrodach Watykanu przyjmuje błogosławieństwa szamanek, tańczy i kiwa się wokół „świętego Ognia” czy „śniętego Węża”, nie jest katolikiem, nie jest heretykiem. Jest APOSTATĄ, czyli kapłanem Szatana.
A w Polsce w wielu parafiach obchodzi się "święto kremówki". Nie dziwi więc, że realizacja proroctw, rewolta w Watykanie umyka uwadze owieczek i co głupszych pastuchów. To jest hermeneutyka ciągłości !
==============
 
W Y S Z U K I W A R K A
Feministki walczą z pannami Drukuj Email
Wpisał: naszdziennik   
01.10.2011.

Feministki walczą z pannami

naszdziennik

Francuskie feministki chcą narzucić społeczeństwu kolejną normę "poprawności politycznej". Chodzi o mały krok, ale dotyczący sfery języka i pewnej tradycji. Feministki postanowiły bowiem dokonać zamachu na słowo "panna" (mademoiselle). We francuskich urzędach i w życiu codziennym używa się tradycyjnie trzech form - pan, pani, panna. Trudno sobie to wyobrazić w innych krajach, ale we Francji nawet niezamężna 70-latka, do której ktoś nieopatrznie zwróci się "madame", natychmiast sprostuje, że jest "mademoiselle" i dobrze, jeśli się przy okazji nie obrazi.
Feministki uznają to jednak za nierówność płci i proponują, by po pierwsze, zlikwidować we wszystkich rubrykach urzędowych i dokumentach określenie "panna", a po drugie, dla kobiet, które kończą 18 lat, pozostawić wyłącznie określenie "pani" (madame). Stowarzyszenia feministyczne zwróciły się w tej sprawie do francuskiego MSW. Zamierzają też "molestować" listami i petycjami deputowanych. Wbrew pozorom sprawa jest dość poważna. Chodzi tu o wielowiekową tradycję. Większość Francuzów, przynajmniej na razie, traktuje propozycję feministek jako niepoważną. Znając jednak upór "poprawiania" rzeczywistości przez feministki, być może francuskie "panny" staną się już niedługo ich ofiarami.

FLC

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Top! Top!

Nasza strona korzysta z plikow cookies w celu gromadzenia anonimowych statystyk, jesli nie blokujesz tych plikow, to zgadzasz sie na ich uzycie oraz zapisanie w pamieci urzadzenia. Mozesz samodzielnie zarzadzac plikami cookies w ustawieniach przegladarki.